מרגישים שפספסתם כמה אייטמים חשובים? רוצים לדעת מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

צלצול טלפון אחד הצליח להבהיל הורים רבים בהרצליה. מעברו השני של הקו היה נציג משרד הבריאות שהודיע כי כל מי שביקר באותו היום בתחנת בריאות המשפחה (טיפת חלב) של קופת חולים כללית, ולא חוסן בשתי מנות, חייב להגיע בדחיפות לקבלת חיסון. כעס רב התעורר בקרב ההורים כלפי הורי הילד שלא חוסן, אולם מבדיקת מיינט הרצליה מול משרד הבריאות עולה כי החולה הוא אדם מבוגר תושב העיר. "עם כל השיח סביב הנושא, זה ללא ספק הסיוט של כל הורה", סיפרה אם לתינוק. "עזבתי הכל והתחלתי לחפש מקום שיוכל לחסן את בני באופן מיידי".  

לפי נתונים שפרסם השבוע משרד הבריאות, באזור השרון התגלו לאחרונה 12 מקרים של חצבת. שיאנית החצבת בישראל היא ירושלים עם 838 מקרים. 17 מקרי חצבת התגלו בחיפה ו-17 נוספים ברחובות. בבאר שבע אומתו 19 מקרים של התפרצות המחלה. 

במיינט ראשון לציון דיווחו על מקרה חמור שהתרחש בתחילת השבוע, אז הגיע לבית החולים 'אסף הרופא' תינוק בן שמונה חודשים שסבל מפרכוסים בבדיקה שנערכה עלה חשד להימצאות להימצאות חומר החשוד כסם מסוג MDMA ("אקסטזי"). על פי הדיווח התינוק הובא לבית החולים על ידי הוריו (29,30), תושבי ישוב באזור ראשון לציון. ההורים הובאו לחקירה.

מצילים את אלון | צילום באדיבות המשפחה

במיינט רחובות מספרים על חופית ומידן וינרב מנס ציונה, הוריו של אלון בן השנה הסובל מתסמונת גנטית נדירה בשם GFER, שכעת יוצאים בקמפיין גיוס כספים במטרה למצוא תרופה למחלה. 
תסמונת GFER שאלון לוקה בה, משבשת את תהליך ייצור האנרגיה בגוף ופוגעת במערכות החשובות ביותר בגופו הקטן. מדובר במחלה כל כך נדירה שאלון הוא הילד העשירי בעולם שאובחן בה. ההורים התפטרו מעבודתם בידיעה שכעת זה מאבק שלהם נגד העולם. מאחר ולחברות התרופות אין אינטרס כלכלי למצוא תרופה למחלה הנדירה, הם החלו בחקר מעמיק של המחלה במטרה להציל את בנם. 
הדרך היחידה להציל את אלון היא באמצעות המשך מימון של המחקרים למציאת תרופה. רק סיוע של הציבור בתרומות יכול להציל את חייו של אלון הקטן. 

שמואל, תושב שכונת בית וגן בירושלים ניסה להזהיר את התושבים מפני קנסות, אך נקנס בעצמו. שמואל תלה באופן עצמאי מספר שלטים המתריעים בפני קבלת דו"חות חנייה בחלק ממקטע ברחוב עזרה ותורה בשכונה. לדבריו, במשך מספר שנים נמנעה העירייה מלקנוס את החונים על המדרכה וזאת בעקבות מצוקת החניה ממנה סובלים הדיירים. אלא שבשבועות האחרונים מדיניות זו השתנתה והחונים החלו לקבל דוחות בגובה 475 שקלים. כאשר הגיע פקח לאזור הוא תלש את השלטים של שמואל וגם קנס אותו. מעיריית ירושלים נמסר למיינט ירושלים כי העירייה: "המודעה נאכפה ללא קשר לתוכנה ומשום שמדובר במודעה פיראטית שנתלתה שלא כחוק.

אם אתם נוסעים בכביש 471 מפתח תקוה לכיוון תל אביב כדאי שתשימו לב. במיינט פתח תקוה מזהירים מפני סימונים חדשים על הכביש, שנראים כסימונים זמניים אך מסוכנים במיוחד, אשר גורמים לנהגים המשתלבים לסכן את חייהם בהשתלבות עם הכביש הסואן. נתיב ההשתלבות במחלף גת רימון, מרחוב זרובבל לכיוון כביש 471 בכיוון תל אביב, אמור להוות השתלבות נוחה ובטוחה. כעת מדובר בסכנה של ממש, שכן שני הנתיבים הופכים לאחד שמשתלב עם הנתיב הימני של 471, עליו מותר לנסוע עד 110 קמ"ש. הדבר תמוה, שכן שני הנתיבים הרגילים נמחקו וכעת נמצאים מעבר לסימון כתום המהווה שוליים זמניים. מנתיבי ישראל נמסר כי "מהנדסי הפרויקט מודעים לתחושת אי-הנוחות של ציבור משתמשי הדרך בנוגע לאופן ההשתלבות בתצורה הקיימת וזו תוסדר במיידית, על-מנת להבטיח את בטיחות הנוסעים".

בנות ים, כך אומרים, קיימות רק באגדות, אך בשבת האחרונה עשרות מהן קפצו לבקר בחוף הסלע, במסגרת מפגש ארצי של בני קהילת בנות ובני הים. במיינט בת ים מספרים כי במהלך המפגש התושבים יכלו להנות גם כן מהחוויה המרגשת, ויחד עם בני ובנות הים המנוסות קיבלו הסבר כיצד להשתמש בסנפירים שמדמים מראה של בת ים, ונכנסו יחד למים. 

מתוך המפגש בשבת | צילום: קהילת בנות ובני הים