מרגישים שפספסתם כמה אייטמים חשובים? רוצים לדעת מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

חמש נשים זרות זו לזו, כולן תושבות הרצליה, מצאו את עצמן בשבוע האחרון בגורל משותף. כולן נפלו קורבן לגבר שמסתובב ברחבי העיר, מתעד ותוקף נשים בבתיהן. שלוש מהן הגישו תלונה במשטרה וכולן מוסרות תיאור זהה של הגבר: צעיר, רזה, בעל שיער בלונדיני גולש, לבוש בבגדי ספורט וככל הנראה מדבר בשפה זרה. ה', תושבת מרכז העיר שמתגוררת בקומת קרקע סיפרה למיינט הרצליה כי הבחינה במשהו שחור מבעד לתריס, אחרי שמיקדה את מבטה הבינה כי מדובר בטלפון נייד עם מגן שחור "שמעתי צליל של צילום מספר פעמים. בעלי קם והלך לפתוח את החלון, אבל הבן אדם הספיק להוציא את הטלפון ולברוח".

 מגיע לבניין (מימין) וממתין לקורבן (משמאל) | מתוך מצלמת אבטחה של אחד השכנים

במיינט חולון מדווחים לנו כי פרשת סחיטה ואיומים שליוותה באחרונה את האזור הגיע סוף סוף לסיומה. הסיפור התחיל כאשר שני חשודים החלו לסחוט מספר קורבנות באמצעות רובה אוויר, רימוני הלם, נרות נשמה וגם פתקים מאיימים ודרישות כספיות שהונחו בפתח בתיהם של הקורבנות. השניים, תושבי העיר חולון, נעצרו.

לירן סופר  מאם המושבות, בעל עסק לשטיפת מכוניות בעיר, יצא לסידורים ברחוב חיים עוזר במרכז העיר, ולטענתו נעצר באופן כוחני על ידי שוטרים. "הותקפתי והושפלתי כאילו הייתי אחרון העבריינים", הוא אמר למיינט פתח תקוה. "הגעתי לרחוב חיים עוזר, וליד מסעדת הסיני ספיד עליתי עם האופנוע שלי על המדרכה. שוטר ושוטרת שסיירו רגלית במקום עצרו אותי על כך והשוטר ביקש שאראה לו רישיונות. הסברתי לשוטר שאני צריך לדומם מנוע ולהוציא את הרישיונות מתחת למושב. "אבל הוא לא חיכה שאעשה זאת ומייד התנפל עליי, העיף אותי מהאופנוע וזרק אותי על הרצפה. ניסיתי להסביר שאני לא מחפש צרות, שאני בסך הכל רוצה להציג רישיונות כפי שביקש, אך הוא לא הקשיב. הוא עיקם לי את היד בחוזקה ואזק אותי באלימות".

 

עורך דין, תושב ראשון לציון, גילה להפתעתו ששמו מזוהה בטעות עם אדם מפוקפק ומסוכן, והוא עוכב פעם אחר פעם לאחר שנחשד כמחבל שאמור לרצות שלושה מאסרי עולם. לטענת עורך הדיוף המתמחה בפלילים, כאשר הגיע להיפגש עם לקוח שעמד לפני הארכת מעצר, הוא נעצר ונאזק בכניסה למתקן הכליאה. רק לאחר בירור, התברר כי נעשתה טעות ועורך הדין שוחרר. במיינט ראשון לציון מספרים כי בעקבות עוגמת הנפש והפגיעה בכבודו, הוא הגיש כעת כנד שירות בתי הסוהר תביעה בסך 50 אלף שקלים.

דוד, תושב קנדה שהגיע לביקור בישראל, נסע ברכבת משדה התעופה לחדרה. מעט לאחר שביצע החלפת רכבות, הוא ניזכר כי שכח תיק צד עם לא פחות מ 15,000 שקלים. במהרה ירד דוד מהרכבת וחזר על עקבותיו אל תחנת ההגנה. לשמחתו, מנהלי המשמרת מצאו את התיק וזה הוחזר לו כבר באותו הרגע. "הוא הגיע לתחנה עם פנים נפולות, כמעט חיוור מרוב לחץ "אמר כפיר עופריף מנהל התחנה, למיינט חדרה "איך שהתחיל להסביר לי, אמרתי לו, קודם כל תחייך, התיק אצלי".

15 אלף דולר נמצאו ברכבת. העובדים עם התייר | צילום רכבת ישראל

ישנים מספיק? במיינט ירושלים מספרים לנו כי בשישי הקרוב (26.10) יתקיים אירוע שנת הצהריים הציבורי הראשון בעיר בגן העצמאות. את היוזמה להוספת שעות שינה לקחו על עצמם עיתונאים חברים בפורום "תחריר". "אנחנו מנסים להנחיל פה ערך תרבותי" אומר עקיבא נוביק, כתב ערוץ 10 "לא באים לעודד בטלה או רביצה חלילה, אלא לעורר מודעות לכך שהשנ"צ" הוא זכות יסוד של כל אדם ואנשים לא מנצלים את זה מספיק וחבל". ומה מחכה לכם באירוע? מעבר לכרי רביצה ומנוחה, גם שירי ערש.