מרגישים שפיספסתם כמה אייטמים מעניינים? סקרנים לשמוע מה קורה בעיר הסמוכה? הנה הסיפורים החמים שפרסמנו השבוע ברשת מיינט.

עשרות פליירים נתלו בשבועות האחרונים ברחבי העיר הרצליה ועוררו תדהמה. בדפי ה- A4 בצבע ורוד שאיש לא חתום עליהם, פונה כותב המודעה לנשים ודורש מהן לקיים יחסי מין עם בעליהן לפחות אחת לשבוע, על מנת למנוע מצבים של אלימות, רצח, גילוי עריות או גירושים. "מדובר בהסתה לאלימות ואף לרצח", כתבה אחת הנשים בתגובה למודעה שפורסמה גם ברשתות החברתיות. "אני מקווה שהמשטרה תטפל בזה". גולשת אחרת שאלה: "הם התבלבלו עם מאה שערים?", ואחרת הוסיפה: “אין פה אף מילה הגיונית לפי ההלכה היהודית”. מהעירייה נמסר למיינט הרצליה כי ידועה להם זהות תולה הפליירים. "נרשמו לו מספר דוחות ובנוסף הוגשה תלונה למשטרה. ככל שניתקל בשלטים נוספים ו/או השחתה של רכוש ציבורי אחר – נשקול גם הכנת כתב אישום לבית המשפט לעניינים מקומיים".

רחוב סוקולוב והפלייר | צילום: אסנת גורארי טייב, עדי מזריץ

תושב נתניה הביא פסלים מדרום אמריקה, אבל לא לצורך אומנות. במיינט נתניה מדווחים כי לפני כשבוע אותרה בפעילות משותפת של המכס ומשטרת ישראל בנתב"ג חבילה חשודה ובבדיקה התברר כי החבילה הכילה פסלים ובהם מוסלק סם מסוכן מסוג מתאמפתומין ('קריסטל מת' ). מבדיקת הפסלים התברר כי הסם שחולק למנות הוסלק בתוך פסלים ומשקלו הכולל כ-2 ק"ג. בהמשך החקירה, השבוע בוצעה מסירת החבילה למזמין ברחוב שמורק בנתניה כאשר שוטר במסווה הגיע לכתובתו ומסר למזמין את החבילה. לאחר תשלום דמי המשלוח לשוטר במסווה, נעצר החשוד (33 מיבנה) ובהמשך נעצר חשוד נוסף (42 מנתניה) בחשד למעורבות בהזמנת הסמים מחו"ל.

לא רק בפסלים, גם בבעלי חיים: משטרת ישראל עצרה גבר בן 56 מפתח תקוה בחשד כי החזיק בביתו סמים ונתן לכלב שלו לבלוע מנות סם. במיינט פתח תקוה מספרים כי במהלך פעילות משטרתית יזומה, שוטרים הגיעו לדירתו של גבר מרחוב ברנר בשכונת יוספטל (פג'ה) בפתח תקוה. במהלך חיפוש בדירה השוטרים הבחינו כי הכלב של החשוד מקיא שקיות ניילון. כשניגשו אליו, זיהו כי מדובר בשקיות של חומר החשוד כסם מסוג קוקאין. בהמשך הבחינו כי בקערת האוכל של הכלב ישנם סמים מסוג מריחואנה. השוטרים מצאו בדירה גם רכוש רב החשוד כגנוב. החשוד, בן 56, עוכב לחקירה בסיומה שוחרר בתנאים מגבילים ובהם מעצר בית ל-5 ימים.

הסמים שנמצאו בדירה בפתח תקווה. צילום: דוברות המשטרה

לכמויות האדירות של הגשם שירדו באזור הצפון כבר יש תוצאות ממשיות. במיינט קריות דיווחו כי ביום שני האחרון נתגלה בולען בעומק של 2.5 מטר סמוך לכיכר המנורה בקרית ים.

במיינט באר שבע דיווחו השבוע על בית פרטי בירוחם שנשרף ולמרבה המזל - והודות לתושייתו של הסבא - חולצו כל הדיירים במצב קל. לוחמי האש מתחנת נגב מזרחי הוזעקו לאחר חצות לכיבוי מבנה הצמוד לבית קרקע. טרם הגעת הכוחות למקום חילץ הסבא מהבית 3 ילדים בגילאי שנתיים, ארבע ושש אשר שהו בבית, כל זאת בזמן שהבית מתמלא בעשן. אחר החילוץ הסב נלכד בחצר הבית סמוך לשריפה. לוחמי האש מתחנת ירוחם אשר הגיעו למקום חילצו את הסב, ששאף עשן, ו-2 כלבים. חובשים ופראמדיקים של מד"א העניקו טיפול רפואי ופינו לסורוקה חמישה נפגעים במצב קל.

זירת השריפה. צילום: דוברות כבאות והצלה נגב