צילום: מישל דוט קום דרמה אלימה התרחשה במחלקת הילדים של בית החולים כרמל. המקרה אירע ביום חמישי האחרון, עת הגיעו לבית החולים אם ובתה. לאחר בדיקה ואבחון, אושפזה הבת במחלקת הילדים. כשהבעל לשעבר, שמסרב לשלם מזה תקופה ארוכה מזונות, הגיע לבקר את הבת, מיהרה האם להתקשר ולהזעיק את המשטרה.

"קיבלנו קריאה במוקד המשטרתי על הופעתו הפתאומית של הגרוש", סיפרה מפקדת משטרת חיפה, נצ"מ אהובה תומר. "שני שוטרים, שהיו בניידת, מיהרו לבית החולים כדי לבצע מעצר. על פי חוק, כאשר אדם נמנע מלשלם מזונות, מוצא נגדו צו מעצר. החשוד היה בראש רשימת ההוצאה לפועל, ומעצרו היה הכרחי".

השוטרים הגיעו לבית החולים, ומיהרו למחלקת ילדים. החשוד היה צמוד למיטת בתו. להשתלשלות האירועים מנקודת זמן זו יש מספר גרסאות סותרות - אחת של המשטרה, אחת של בית החולים ואחת של האנשים במחלקה.

מלחמת גרסאות
על פי גרסת המשטרה, שני שוטרים נכנסו למחלקת הילדים והבחינו בחשוד. לדברי המשטרה, אדם נוסף שהיה במרפסת, צעיר כבן 18, החל לתקוף את אחד השוטרים ולנסות למנוע את המעצר. מאוחר יותר התברר כי הצעיר הוא קרוב משפחה של החשוד, שגם הוא החל לתקוף לכאורה את השוטרים.

"השוטר חש מאוים לכאורה לאחר שהותקף על ידי שני החשודים ונאלץ לשלוף את תרסיס גז הפלפל שברשותו", ציינו במשטרה, "תרסיס הגז לא התפזר ולא היו נפגעים מעבר לשני החשודים. יש לציין כי צוות בית החולים הפריע למעצר ועבודת השוטרים נפגעה".

למאושפזים במחלקת הילדים גרסה שונה. לדברי מספר אנשים ששהו במחלקה בזמן המעצר, השוטרים ניהלו מרדף בתוך מחלקת הילדים, ריססו גז בצורה לא מבוקרת וגרמו בכך לפגיעתם של תינוקת ואישה נוספת.

ב"כרמל" הביעו מורת רוח מהתנהלות מעצר החשוד בתחומי בית החולים. לדברי נציגי בית החולים, השוטרים שהגיעו לבצע את המעצר, ריססו את גז הפלפל בתוך תחומי מחלקת הילדים. "ראשית, המשטרה לא יידעה אותנו על הכוונה לבצע מעצר בבית החולים", ציינו ב"כרמל". "הטיפול המשטרתי באירוע היה לא ראוי. במהלך האירוע נפגעה אם של התינוקת ונזקקה לטיפול רפואי בחדר המיון".

הסיפור המלא - בסוף השבוע ב"ידיעות חיפה"