ממש ערב היציאה לחופשת הפסח, בתוך פחות מ-24 שעות, בוצעו שני אירועי ונדליזם ואלימות בבית הספר דוד ילין על ידי תלמידי בית הספר לשעבר ותלמידים מבית ספר אחר באזור. מקרה אחד כוון נגד מנהלת בית הספר, פאולה סדקובסקי, והאחר נגד בית הספר וכמה מתלמידיו.

כזכור, דיווח “ידיעות חיפה” כי תלמידי תיכון הפכו את רחבת בית הספר ל”זולה” בסופי השבוע ונוהגים להשאיר אחריהם בקבוקי אלכוהול שבורים, פחיות של משקאות אנרגיה, ואף עושים בה את צרכיהם ועוד.

בבוקר יום שלישי בשבוע שעבר, עת הגיע צוות בית הספר ותלמידיו ליום הלימודים, הם גילו כי ברחבי חצר בית הספר רוססו כתובות נאצה נגד בית הספר והעומדת בראשו, פאולה סדקובסקי. לדברי התלמידים, סדקובסקי הורתה מיד לשרת בית הספר למחוק את הכתובות.

יום למחרת, לאחר שעות הלימודים, הגיעו תלמידי בית הספר הלומדים בכיתות ד’, ה’ ו-ו’ לרחבה המרכזית כדי לשחק כדורגל. “בזמן ששיחקנו, הגיעו לבית הספר תלמידי כיתה ו’ מבית ספר אחר והתחילו לקלל אותנו”, מספרים התלמידים. “הם קיללו אותנו ואיימו עלינו. אחר כך הם טיפסו על גג בית הספר ובאמצעות מקל ארוך שברו את הפרוג’קטורים שמאירים את רחבת בית הספר בלילה. הזכוכיות התפזרו ברחבת בית הספר, וזה היה מסוכן כי זה יכול היה לפגוע באחד מאתנו.

"לא רצינו לריב איתם, כי הם נראו כאילו רצו ללכת מכות. אחר כך הם פתחו את החלונות של מזכירות בית הספר והוציאו משם ציוד ופיזרו אותו ברחבת בית הספר, ואז ברחנו משם”.

לשאלתנו, מה לדעתם הניע תלמידים אלו להגיע לבית הספר ולהתנהג בצורה אלימה זו, הם ענו: “סתם כי בא להם, אין להם סיבה מיוחדת, אין בינינו יריבות”.

מפקחת בית הספר מטעם משרד החינוך, כרמלה לב, מסרה בתגובה: “הנושא הובא לידיעתנו. מנהלת בית הספר נמצאת בחו”ל, ולכן לא ניתן לקבל את תגובתה. עם השלמת הבדיקה, נודיעכם דבר”.

סגן דובר העירייה, עו”ד רוני גרוסמן, מסר בתגובה כי “עיריית חיפה רואה בחומרה רבה כל מעשה ונדליזם, אלימות מילולית או אחרת. ובהתאם למדיניות זו של אפס סובלנות למקרים מאין אלה הועבר הנושא לידיעה ולטיפול רוחבי של כל מנהלי בתי הספר התיכוניים בעיר, בד בבד עם טיפול משרד החינוך בנושא”.

עוד הוסיף עו”ד גרוסמן: “במקביל תפנה העירייה למשטרת ישראל בבקשה לתגבר את הסיורים ברחוב מגידו, אלחנן ובסביבת בית הספר על מנת למנוע ככל הניתן הישנות מקרים דומים בעתיד”.