צילום: מישל דוט קום עמוס אדן, אחד ממנהיגי העובדים המוכרים שידעה העיר חיפה בשנים האחרונות, הלך השבוע לעולמו.

אדן שימש שנים ארוכות כיו"ר ועד העובדים במרחב צפון של חברת החשמל, ובמשך תשע שנים שימש כסגנו של יו"ר ועד העובדים הארצי דאז, יורם אוברקוביץ'. אדן מילא שורה של תפקידים נוספים בהתנדבות, בראשם כראש מרחב צפון באגודה למען החייל, תפקיד בו עשה רבות למען החיילים בצפון ובחיפה.

בין תפקידיו הציבוריים כיהן אדן כיו"ר ההנהלה הציבורית של אגודת אל סם – חיפה, יו"ר פורום הוועדים בהסתדרות חיפה, חבר ההנהלה הארצית של הוועד למען החייל, יו"ר עמותת שילה - שירותים למען הקשיש חיפה, וחבר מזכירות ההסתדרות החדשה. בשנת 1998 זכה ב"פרס נשיא המדינה" על פעילות מיוחדת למען ילדים חולי סרטן, ובשנת 2004 זכה באות יקיר ההסתדרות החדשה במרחב חיפה.

להלווייתו של אדן הגיעו אלפים ממכיריו ומוקיריו, ביניהם אנשי חברת החשמל, אנשי האגודה למען החייל, חברי כנסת, שרים, חברי מועצה, אנשי עסקים וחברה, ורבים אחרים. בין המספידים בלטו ראש העיר, יונה יהב, השר סילבן שלום, יו"ר ועד עובדי חברת חשמל בצפון, יעקב דבידה, והרב הראשי של חיפה, הרב שאר-ישוב הכהן.

בהספד לאדן אמר דבידה: "הלך מאיתנו אחד מגדולי המנהיגים בכל הזמנים של ארגון עובדי חברת החשמל. עמוס אדן השתייך לדור הנפילים של מנהיגי העובדים והשכיל להנהיג בתקופת כהונתו בצורה הטובה ביותר את ציבור עובדי החברה במאבקים הקשים שניצבו בפניהם". דבידה ציין כי עמוס אדן ז"ל, היה זה שהגה והוציא לפועל את פרויקט הקמת בניין המשרדים הראשי של חברת החשמל במבואות הדרומיים של חיפה, בו מועסקים מאות עובדים.

דבידה, המשמש גם כיו"ר פורום ראשי הוועדים הגדולים בחיפה והצפון, הזכיר כי אדן היה זה שייסד את הפורום, עמד בראשו והיה חבר של כבוד במסגרתו עד יום מותו. דבידה הדגיש בדבריו, "כיאה למי שעשה ככל שביכולתו לטובת ציבור העובדים בחיפה והצפון בכלל ועובדי חברת החשמל בפרט, אנחנו נפעל בכדי להנציח את זכרו ופועלו". אדן הותיר אחריו אישה, שלושה בנים ושמונה נכדים.