צילום: AP אנשי השיטור הימי תפסו שלושה דייגים שהחליטו לדוג דווקא בשפך הקישון המזוהם. לא פחות מ-70 קילוגרם של דגי בורי נתפסו בצהריי היום על סירת הדייג של שלושת הדייגים. הדגים שנתפסו מוגדרים מורעלים, וזאת בגלל הקירבה למפעלים הכימיים במפרץ חיפה.

על פי החשד, שלושת הדייגים, בשנות ה-40 לחייהם, יצאו מנמל עכו והגיעו למעגן הקישון למטרת דיג. השלושה השליכו רשת והעלו אל סירתם כמות גדולה של דגים, שעל פי החשד הייתה אמורה לצאת למכירה בשווקים. בעת תפיסתם, טענו השלושה בפני השוטרים כי היה בכוונתם לשווק את הדגים לרשות הפלסטינית בעזה.

אחרי שהובאו לתחנת המשטרה ונחקרו, השמיעו החשודים מנגינה אחרת והודו בפה מלא כי הדגים היו מיועדים למכירה לשווקים בישראל. במשטרה החרימו את הדגים שנתפסו, והעבירו אותם אחר כבוד להשמדה.

מפקד יחידת השיטור הימי, רב-פקד אריה דהן, אמר ל "ידיעות חיפה" כי סירת שיטור ימי שהייתה באזור הבחינה בדייגים. "הדיג באזור הזה אסור בהחלט, בשל כמות המתכות הכבדות הגדולה במים. הדגים מוגדרים שם רעילים", ציין רב-פקד דהן. "אנחנו מנסים לאכוף את תקנות הדגה בכל מחיר. אנחנו לא מוותרים. יש לציין כי התפיסה האחרונה שלנו הייתה לפני חצי שנה. נראה כי הדייגים הבינו שלא כדי להם לדוג בקישון, בעיקר בגלל הנקודה שנפתחה במעגן".

רס"ב איציק בן-חמו, מפקד נקודת המשטרה במעגן הקישון, אומר כי נוכחות המשטרה בקישון עושה את שלה. "היקפי הדייג הלא חוקי פחתו, והדייגים שהיו מגיעים בעבר כדי לדוג במים המזוהמים, כבר אינם מגיעים בתדירות גבוהה", ציין רס"ב בן-חמו.

נגד החשודים, ששוחררו בינתיים, יוגשו בקרוב כתבי אישום, בגין דיג לא חוקי לכאורה וניסיון לכאורה להפיץ דגים מורעלים. במשטרה מדגישים כי למרות הפרסומים אודות השיפור שחל בשנים האחרונות במי נחל הקישון, ובעלי החיים השונים שחזרו אליו, נמשך האיסור על אכילת הדגים החיים במימיו.