צילום: עמית שעל שתי פרשיות מין חמורות בתוך המשפחה הגיעו לרגע הקריטי של הכרעת הדין באותו שבוע. בשבוע שעבר הורשע תושב קיבוץ, שביצע מעשים מגונים בבתה של זוגתו. במקרה אחר הורשע אדם, שביצע עבירות מין בשלוש בנותיה של בת זוגו. מדובר בשני מקרי עבירות מין חמורות בתוך המשפחה, בהן ניתנו הכרעת הדין באותו שבוע על ידי השופט יוסף אלרון.

בהכרעת דין ארוכה ומנומקת, המנתחת לפרטי פרטים מערכת יחסים בין אדם בוגר שגר בקיבוץ ביחד עם זוגתו ובתה מנישואיה הראשונים, קבע השופט יוסף אלרון כי התנהגות הנאשם הוותה עבירה של מעשים מגונים, המהווים עבירות מין במשפחה. השופטים מנחם רניאל ומשה גלעד הצטרפו להכרעת הדין.

ראשית הפרשה, כאשר דודתה של המתלוננת סיפרה לאחייניתה, היא המתלוננת, כי עברה אירוע של הטרדה מינית על ידי קרוב משפחה. המתלוננת, לאחר מספר שיחות עם דודתה, התוודתה בפניה כי גם היא הוטרדה מינית על ידי בן זוגה של אמה. המתלוננת, כיום בת 18, סיפרה לדודתה כי מאז הייתה בת 10 ובמשך מספר שנים נהג בן זוגה של האם ללטף אותה ולגעת בה, וכי כיום היא מבינה כי מדובר בהטרדה מינית.

הנאשם: אלא רק נגיעות מקריות
בעקבות החשיפה בפני הדודה, ובהמשך הגשת תלונה במשטרה והפניית המתלוננת לטיפול פסיכולוגי, הוגש כתב אישום נגד הנאשם, אשר כפר מכל וכול במיוחס לו, וטען כי לכל היותר דיגדג את הילדה. הנאשם טען כי גם אם נגע בה, הרי שמדובר בנגיעות מקריות. השופט אלרון העדיף את גרסת המתלוננת, שנמצאו לה תמיכות ראיתיות רבות, ודחה מכל וכול את טענות הנאשם. השופט קבע כי התנהגות הנאשם, שאף ניסה להשתיק את המתלוננת מפני עדות נגדו, אינה התנהגות של אדם שלא עשה דבר.

עוד לא יבשה הדיו על הכרעת הדין הזו, והשופט אלרון פירסם הכרעת דין נוספת, במקרה חמור לא פחות. אדם אשר נישא לאישה שהיו לה שלוש בנות מנישואים קודמים, הורשע בכך שבמשך ארבע שנים ביצע שורה ארוכה של עבירות מין בשלוש הילדות. השופט קבע כי הנאשם, אשר בינתיים התגרש מבת זוגו, נהג לבצע מספר רב של עבירות מין כלפי בנותיה של אשתו מנישואיה הראשונים.

הפרשה נחשפה לאחר שאחת הילדות סיפרה זאת לחברה של האם. הנאשם הכחיש מכל וכול את ביצוע העבירות, וטען כי במסגרת הליכי הגירושים בחרה האם להעליל עליו עלילה זו, אולם השופט אלרון, לאחר שניתח בפרטי פרטים את העדויות בתיק, דחה את גרסת הנאשם והרשיע אותו בניסיון אינוס, ניסיון למעשי סדום בקטינה ומעשים מגונים בבת משפחה. השופטים מנחם רניאל ורבקה למלשטרייך-לטר מבית המשפט המחוזי הצטרפו להכרעת הדין.