בוועד העובדים של חברת החשמל מקדמים יוזמה, לפיה בניין ההנהלה בעיר ייקרא על שמו של עמוס אדן, שנפטר לאחרונה. אדן היה יו"ר ועד העובדים של חברת החשמל במרחב צפון, והשאיר את חותמו בתחומים רבים בוועד ובחברת החשמל.

בוועד הצפוני אומרים כי אדן היה מנהיג עובדים כריזמטי, שהצליח להביא לשינוי ולתרומה משמעותית לחברה, לעובדים וגם לעיר. לראיה, אומרים בוועד, אדן היה זה שדחף ולחץ כי בניין הנהלת החברה ימוקם בחיפה ולא במרכז הארץ. "עמוס אדן כרך את גורלה של הנהלת חברת חשמל עם העיר חיפה ויהיה לנו את הכבוד לכרוך את שמו והנצחתו עם העיר על ידי הסבת שם בניין חברת חשמל לבניין אדן", אמרו בוועד הצפוני.

מי שיזם את הנצחתו של אדן הוא חברו הקרוב והיו"ר הנוכחי של הוועד הצפוני בחברת חשמל, יעקב דבידה. "בערב חג שני של פסח, עזב אותנו עמוס בטרם עת", אמר דבידה בהספד לעמוס אדן. "את ההודעה על פטירתו קיבלנו בתדהמה ובעצב גדול. רק לפני כשבועיים זכינו לראותו במפגש להרמת הכוסית לקראת החג . אף אחד מאיתנו לא העלה בדעתו שתהיה זו פגישתנו האחרונה עימו".

בוועד הצפוני אומרים כי בתפקידיו בארגון העובדים, הוביל אדן לא פעם מאבקים קשים ומשמעותיים מול הנהלת החברה וכנסת ישראל. ימיו בחברת החשמל לא ידעו מרגוע, והישגים רבים נקשרו בשמו.

"אנחנו ניצבים כאן היום ומלווים אותו בדרכו האחרונה, כשממש מעבר לגדר מתנשא במלוא הדרו הבניין הראשי שעל הקמתו התעקש עמוס ונלחם במשך שנים", אמר דבידה בלווייתו, "כך התעקש וזכה לראות גם את בית העובד החדש שהוקם בנשר ומשמש בית חם לאלפי עובדינו וגמלאינו. עמוס היה זה שנלחם על הקמת מחוז חיפה בחברת החשמל, שעליו גאוותנו, ובימיו בארגון העובדים הושגו הטבות לעובדים, שכולנו נהנים מהן מדי יום. עמוס היה ידוע באהבת המורשת ואהבתו את חברת החשמל, שבה השקיע את כל מרצו".

מעבר לתרומתו לחברת החשמל והעובדים, ראו בו החברים מנהיג חברתי ומורה דרך גם לאחר פרישתו מהחברה והצטרפותו לאגודה למען החייל, בה פעל בהתנדבות כיו"ר מרחב צפון של האגודה. אדן סייע רבות לחיילים הבודדים שהגיעו לבית החייל, היה חבר בעמותות למען נזקקים ותרם רבות גם בסתר.

הכוונה להנציח את עמוס אדן מקבלת תאוצה בימים אלה, וגם ראש העיר, יונה יהב, מצטרף אליה. בישיבת המועצה האחרונה עמדו חברי המועצה דקת דומייה לזכרו ויהב אמר לנוכחים כי הוא שוקד על הנצחתו של אדן, שפעל רבות למען העיר.

בהנהלת חברת החשמל אומרים ל"ידיעות חיפה" כי הצעת ועד העובדים להנצחת אדן התקבלה בימים האחרונים, והיא תיבחן. איקה יכין, סמנכ"ל משאבי אנוש בחברה, התייחס לפטירתו של עמוס אדן ז"ל: "הכרתי את עמוס אישית גם מהימים בהם שירתתי איתו בארגון. נזקפים לזכותו נקודות זכות רבות באבני הדרך ובהישגים של עובדי חברת החשמל.

"גולת הכותרת של פעילותו הייתה מיסוד קרן הפנסיה של העובדים, כמו גם הקמת בית העובד בחיפה, יוזמה וקידום של הקמת בניין המשרדים הראשי בחיפה ועוד ועוד. הוא היה איש שפעילותו הציבורית הייתה לטובת הכלל והחברה וכמי שהכירו אישית, ליבי נצבט בהולכו. אהבתו הגדולה לחברה זרמה בעורקיו והייתה חלק בלתי נפרד מאישיותו. הוא היה לוחם אמיץ על שמירה של זכויות עובדים. יהי זכרו ברוך".