צילום: מישל דוט קום בבית החולים כרמל ובמשטרת חיפה היו רוצים לשים מאחוריהם את התקרית האלימה שאירעה לפני כשלושה שבועות בבית החולים. בבית החולים אמרו ל"ידיעות חיפה" כי בכוונת ההנהלה לפעול לחיזוק הקשרים עם המשטרה, ולהגיע להבנות שימנעו תקריות דומות בעתיד. במשטרה לא רואים את הדברים באופן דומה, ואומרים כי טענות "כרמל" על שימוש מופרז בכוח הינן חצופות, והשוטרים הגיבו בצורה קשה בעקבות תקיפתם.

"לבית החולים כרמל ולמשטרת חיפה יחסי עבודה מצוינים ואנחנו מקיימים פגישות עבודה שנתיות, מתוך יחסי כבוד והערכה לכל צד", אמרה מנהלת בית החולים, ד"ר חן שפירא.

"האירוע האחרון שקרה בבית החולים הינו בהחלט מקרה חריג ויוצא דופן. בקרוב נקיים עליו פגישת הבהרה ועדכון בין אנשי בית החולים בשיתוף קצין הביטחון של בית החולים, אשר להב, ומשטרת חיפה כדי שמקרים כאלה לא יחזרו. אנחנו פועלים ונהדק את שיתוף הפעולה מול משטרת חיפה, כי בסופו של דבר כולנו רוצים את בריאות וביטחון כלל הציבור המגיע לבית החולים כרמל, מאושפזים, מטופלים כמו גם אורחים ומבקרים".

מפקדת תחנת חיפה, נצ"מ אהובה תומר, לא מקבלת את הצעות הפיוס והניסיון ליישר את ההדורים מצד הנהלת "כרמל". על פי תומר, הענות לשימוש מופרז בכוח, לפעילות לא ראויה של השוטרים שלה, וטענות נוספות שהושמעו מצד בית חולים, הינן פשוט לא במקום. "זו חוצפה", אומרת נצ"מ תומר, "הייתי רוצה לראות את אותם רופאים מגיבים לתקיפת רופא בבית החולים. מה פתאום שימוש מופרז בכוח? הייתה כאן תקיפת שוטר שאילצה שימוש בגז פלפל. תוקפים שוטר בתוך בית החולים, ומצפים שנתייחס לכך בקלות ראש".

למרות ההאשמות שהוטחו, הנפגעים האמיתיים היו מאושפזים במחלקת הילדים ובני משפחת דרוויש שביקרה את ילדיה. נזיה דרוויש, הסבא של התינוקת שנפגעה מהתזת גז פלפל, סיפר ל"ידיעות חיפה" על המחזה הקשה שאירע בכניסה לחדר בו מאושפזת תינוקת בת חצי שנה. "גבר רץ לכיוון החדר בו מאושפזת הנכדה שלי ואחריו רצו שוטר ושוטרת", תיאר דרוויש.

"הגבר הגיע עד החדר, בו שהו התינוקת ולצידה האם. לאחר שתפסו אותו, השוטרים הכניסו לו מכות, אפילו ירד לו דם מהאף. אחר כך השוטרים איזקו אותו והשפריצו עליו גז פלפל. הגז התפזר על האמא והתינוקת. האמא לקחה את התינוקת וברחה החוצה. אז האם התעלפה והועברה למיון, שם התקשרו נציגי המשפחה שנפגעה למוקד המשטרתי וביקשו מנציגי המשטרה להגיע ולקחת תלונה".

לדברי המשפחה, נמסר להם שנציג המשטרה לא יכול להגיע לבית החולים. משפחת דרוויש אמרה ל"ידיעות חיפה" כי הגישה תלונה במח"ש, וזאת כדי שהנושא ייבדק בצורה רצינית, כשתישאל השאלה: האם השוטרים השתמשו בכוח מופרז במעצר.