צילום: index open נערה בת 17 מהצפון, שהותקפה בפתח ביתה בידי גבר בן 32, ניצלה ככל הנראה מתקיפה מינית קשה, תודות לכלבה שהחל לנבוח על התוקף, ואיפשר לה להימלט.

שופט בית משפט השלום, זאיד פלאח, גזר על הנאשם שישה חודשי מאסר, אותם ירצה בעבודות שירות וחצי שנה על תנאי. השופט חייב את הנאשם לפצות את המתלוננת בסכום של 20 אלף ש"ח, והטיל עליו גם קנס בסך עשרת אלפים ש"ח.

הנאשם הודה בהסדר טיעון, כי עקב אחרי הנערה שטיילה עם כלבה, נכנס בעקבותיה למעלית ביתה ובפתח המעלית תפס את ידיה ושאל אותה האם יש לה חבר ומה מספר הטלפון שלה. הנאשם אמר לקטינה כי הוא "רוצה רק נשיקה", הצמיד אותה לדופן המעלית וניסה לנשק אותה.

בשלב הזה, נכנס הכלב לפעולה, והחל לנבוח על הנאשם. הנאשם נרתע, הירפה לרגע מהנערה וזו ניצלה את ההזדמנות והדפה את התוקף אל מחוץ למעלית.

עורכת דינו של הנאשם, עו"ד תמי אולמן, ביקשה שלא לחרוג מששת חודשי המאסר בעבודות השירות כמוסכם בין הסנגוריה לתביעה, והדגישה את הודאתו המיידית של הנאשם ואת קבלת האחריות על מעשיו.

"אכן, העבירה בה הורשע הנאשם חמורה היא ובדרך כלל העונש הראוי למעשים מעין אלה הוא עונש של מאסר בפועל", כתב השופט זאיד פלאח בגזר הדין. "יחד עם זאת, איני יכול להתעלם מההסדר אליו הגיעו הצדדים ומרמת המסוכנות המתקרבת לנמוכה כעולה מחוות דעת המרכז להערכת מסוכנות".

השופט הוסיף: "שמעתי את הנאשם והוא הצטער על מעשיו ואני מקבל את דבריו כדברי אמת".