צילום: index open חברה במפרץ חיפה הגישה כתב תביעה נגד עורך דין בטענה לעבירות לכאורה על לשון הרע, נזיקין והוצאת דיבה, זאת בעקבות מכתב ששלח עורך הדין לראש העיר, יונה יהב, ובו הוא הלין והתריע על עבירות, לכאורה, של החברה.

החברה ציינה בכתב התביעה כי היא מכחישה מכל וכול את "ההאשמות" שפורטו במכתב שנשלח לראש עיריית חיפה, יונה יהב.

בכתב התביעה צוין כי נוכח חומרת ההאשמות אשר הוטחו בה במסגרת המכתב שנשלח על ידי עורך הדין לעירייה, היא מבקשת ממנו להבהיר מי עומד מאחורי דברי "הבלע והשקר", לדבריהם, שנכתבו במכתב, שכן לא צוין במכתבו של עורך הדין דבר לעניין זהותו של הצד שהוא מייצג.

עורך הדין ציין במכתבו לראש העיר כי המבנה שממנו פועלת החברה משמש כמרכז מכירות, אולם בפועל מתבצעת בו גם פעילות ייצור. לחברה יש מבנה נוסף סגור על ידי שער ברזל גדול בקרבת מקום המשמש מחסן, אולם בחלקו האחורי מתבצע חלק גדול מתהליך הייצור.

"ככל הידוע למרשי, המבנה מוגדר כמחסן, אולם מתפקד כמפעל תעשייתי ללא רישיון עסק וללא התקנת אמצעי בטיחות הולמים", כתב עורך הדין והוסיף כי במפעל מבוצע לכאורה שימוש בחומר, אשר הוגדר על ידי ארגון הבריאות העולמי כ"חומר מסרטן ודאי לבני אדם".

החברה הגישה נגד עורך הדין תביעת נזיקין, לשון הרע והוצאת דיבה, בסך של 750 אלף ש"ח. עורך הדין הגיב לכתב התביעה וביקש מבית המשפט לסלק את התביעה על הסף. הוא ציין: "לפנינו תובענה עזת מצח, של חברה המסובכת בפלילים, אשר באופן חסר מעצורים אינה מהססת להגיש תביעה בריונית נגד עורך דין שנותן שירותים משפטיים".

עוד כתב כי החברה לכאורה "אינה בוחלת בעשיית שימוש ציני בהליכי משפט על מנת להלך אימים עליו, באמצעות תביעת לשון הרע הזויה על סך 750 אלף ש"ח, כל זאת, לדבריו, בגין משלוח מכתב לגיטימי לרשויות השלטון".

מהעירייה נמסר בתגובה: "עיריית חיפה פועלת לסגירת המחסן בגין עסק שפועל ללא רישיון עסק".

יועצה המשפטי של החברה הגיב: "לא היו דברים מעולם. אין חיה כזאת. לא חומרים מסוכנים, לא מחסן שמשמש תעשייה, המחסן הוא מחסן. המפעל שלנו הוא מפעל תעשייתי. חומרים מסוכנים, תודה לאל עד היום אין אצלנו. אגב בקשתו להסיר את התביעה שלנו על לשון הרע נדחתה". עורך הדין ציין כי המפעל פועל עשרות שנים ומעסיק עובדים רבים וביניהם עובדים מוגבלים.