נשיאת בית המשפט העליון, השופטת דורית בייניש, דחתה בקשה שהגישה חברת הראל גמל להעביר תביעה שהגישה נגדה אשת החברה החיפאית, העיתונאית רונית קיטאי, למחוז אחר.

קיטאי הגישה תביעה אזרחית נגד הראל גמל לבית משפט השלום בחיפה, והתיק נקבע לדיון בפני השופט זיאד פאלח. הראל ביקשה מנשיאת בית המשפט העליון להעביר את התיק מבית משפט השלום בחיפה לבית משפט במחוז אחר, משום שבעלה של קיטאי, השופט המחוזי בדימוס אורי קיטאי, כיהן עד לפני ארבע שנים כנשיא בית המשפט השלום בחיפה.

השופטת בייניש קבעה כי אין בעובדה שבעלה של קיטאי היה בעבר נשיא בית משפט השלום בחיפה כדי להצדיק העברת הדיון, אולם היא קבעה כי את התיק ינהל שופט אחר אשר לא כיהן בבית משפט שלום בחיפה בתקופת כהונתו של השופט קיטאי.

בהחלטתה כתבה השופטת בייניש: "נוכח הזמן שחלף מאז פרישתו של הנשיא (בדימוס) קיטאי מתפקידו כנשיא בתי משפט השלום במחוז חיפה, איני רואה הצדקה להעברת מקום הדיון למחוז אחר, ואף איני סבורה כי מתקיימת עילת פסלות כלשהי ביחס לשופט ז' פלאח.

"עם זאת, למען מראית פני הצדק יועבר התיק לנשיא א' רקם, על מנת שיבחן את האפשרות לקבוע את הדיון בו בפני שופט, שלא כיהן בבית משפט השלום בחיפה בעת כהונתו של הנשיא (בדימוס) א' קיטאי".

רונית קיטאי בתגובה: "הייתה בקשה של הראל גמל אותם אני תובעת, להעביר את הדיון לבית משפט במחוז אחר ולא בחיפה, בשל העובדה שאני רעייתו של הנשיא לשעבר, אך בעלי פרש כבר לפני ארבע שנים לגמלאות. הלא לא מדובר בארבעה ימים".