צילום: עימנואלה דרובי פרויקט קואצ'ינג ייחודי וראשון מסוגו במגזר הערבי תחת הכותרת "צעירות מובילות מהפך", הגיע לסיומו. את הפרויקט יזמה וקיימה המאמנת העסקית הראשונה במגזר הערבי, עימנואלה דרובי, בתמיכה ובמימון רשות הצעירים והנוער בעירייה, במטרה לגבש מנהיגות נשית צעירה בגילאי 14-16 בקרב האוכלוסייה הערבית בעיר. הסדנה, בה השתתפו עשרות צעירות ערביות מהעיר, הועברה במרכז קהילתי עבאס בהנהלתו של רינאווי בסאם.

עימנואלה דרובי מקווה כי הסדנה הכשירה את דור המנהיגות הערביות הבא של העיר. "במצבן הנוכחי של צעירות ערביות בכלל ובעיר בפרט", היא מסכמת, "שמסתכם בהיעדר הכוונה במישור האישי, החינוכי, החברתי והתרבותי, עולה הצורך לגבש מנהיגות נשית צעירה הראשונה במגזר הערבי ולאמן אותה לאחריות, יזמות ומסוגלות להובלת שינוי חיובי בחייהן ובחברה". דרובי טוענת שהסדנה יכולה להעניק כלים להתמודדות בתחומים נוספים כגון יחסי מתבגר-הורה ומתבגר-מורה, פחד מבחינות, אלימות פיזית "וכל בעיה שמאפיינת את גיל ההתבגרות".

במהלך האימון תורגלו הבוגרות להקשבה אקטיבית, אומץ ותעוזה, עצמאות, לקיחת אחריות, חשיבה חיובית, דימוי עצמי חיובי, עמידה בלחצים. דרובי: "אני מאמינה באישה ללא שום התייחסות לגזע ולאום. ביכולתה להניע תהליכי שלום ולכן היעד הבא שלי הוא לאמן צעירות מהמגזר היהודי וביחד נשתף פעולה באהבה, בקבלה ללא תנאי ובשלום".

מנהלת רשות הנוער והצעירים, עינב יניב-שוורץ, הגדירה את הפרויקט כמוצלח. "מדובר", היא מסכמת, "בפרויקט שנעשה לראשונה בקרב נערות מהמגזר הערבי. הרעיון של עימנואלה, שהגיעה עם רעיון מקורי ותוכנית מובנית, קנה אותי ונראה לי חשוב וראוי בקידום הנערות לעצמאות, לקיחת אחריות על חייהן והתמודדות עם הסביבה הלוחצת של הורים".