צילום: נמרוד גליקמן מקרי ההתגרויות ותגרות בין תלמידים באחד מבתי הספר באזור הגיעו לאחרונה למימדים שחייבו את התערבותה של המשטרה לפחות באחד המקרים. תלמיד: "הכול התחיל מכך שתלו שלטים בבית הספר על הפרדה בין תלמידים משכונות שונות. התלמידים רצו להפגין בעלות על בית הספר והתחילו להתגרות בנו.

ברוב המקרים זה הגיע לתגרות ידיים אבל אחר-כך זה עבר לאלימות של ממש". מנגד, טען תלמיד משכונה אחרת, כי "אחרי החלוקה הברורה שעשינו בבית הספר האחרים הם אורחים וצריכים להתנהג בהתאם. הם לא בעלי הבית. נקודה".

במקרה אחד הוזעקה המשטרה להתערב ולהפריד בין התלמידים. באותו מקרה עוכבו שמונה תלמידים לחקירה ושוחררו מאוחר יותר. לדברי גורמים בבית הספר, המקרים היו כה רבים עד שזה חייב התערבות של ראשי שתי רשויות באזור. מפקדת משטרת חיפה, תנ"צ אהובה תומר, אמרה כי המשטרה טיפלה בכל האירועים בהם הוזעקה לבית הספר. תומר: "המשטרה טיפלה בכל המקרים שהיו בבית הספר. אם התגרות יתחדשו, השוטרים יגיעו לשם שוב".

מנהלת בית הספר אמרה ל"ידיעות חיפה" כי לאחר שבדקה את נסיבות האירועים שהיו התברר לה שהם לא אירעו על רקע שלטים שנתלו וכי מדובר בנהלים חדשים שבית הספר יזם בעקבות השינויים בבית הספר, שמטבע הדברים אינם מתקבלים בברכה על-ידי כלל התלמידים.

המנהלת: "אנחנו מצויים בתקופת מעבר וכדי שהכול יתנהל בצורה מסודרת אנו זקוקים לזמן כדי לבסס את המדיניות החדשה והנהלים החדשים. לגבי דוקרנים וסכינים וכלים אחרים, חל איסור בתכלית האיסור להכניס כלים אלה לבית הספר וההנהלה תנקוט ביד קשה נגד מי שייתפס עימם. אנו מנהלים מדיניות קשוחה בנושא זה והשומר בודק את התלמידים".

ראש הרשות התייחס לדברים: "ראשי היישובים קיימו מפגש עם התלמידים. הסברנו והתרענו. אני מקווה שבעיות אלה מאחורינו".