תלמיד בבית הספר כפר-גלים הותקף באכזריות על-ידי שני תלמידים גדולים ממנו. התלמיד איבד את הכרתו ונזקק לטיפול רפואי. התקיפה התבצעה במהלך יום הלימודים לעיני רבים מתלמידי בית הספר.

"בני הגיע לבית הספר כמו בכל יום רגיל", סיפרה אמו של התלמיד, "במהלך ההפסקה, הגיעו שני תלמידים גדולים ממנו והחלו להתגרות בו. בני סיפר שהם עשו הכול כדי שהוא יגיב, אבל הוא הבליג ושתק. הם קיללו אותו, איימו עליו, ואז החליטו לשים לו פח על דלי על הראש. מכאן הם עברו לאלימות קשה".

לטענת האם, השניים היכו את התלמיד באמצעות קרשים ומוטות ברזל, ולא הניחו לו גם כשהוא החל לדמם. התלמיד שהותקף נזקק לתפרים בעינו, והוא פונה על-ידי אמו, אחות במקצועה, לבית חולים. בחדר המיון אובחן חתך לא שגרתי בעינו, ועובדי חדרי המיון הם שדיווחו על המקרה למשטרה.

לאחר שהאם הבינה כי בבית הספר לא מתכוונים להגיש תלונה במשטרה על האירוע האלים, ניגשה לתחנת המשטרה והתלוננה על תקיפה. בתחנת טירת- כרמל, שקיבלה לידה את הטיפול במקרה, אמרו ל"ידיעות חיפה", כי מדובר במקרה חמור שיטופל בצורה יסודית.

"הנער התוקף נמצא אצלנו בחקירה", אמר השבוע מפקד תחנת טירת-כרמל, רפ"ק בנצי מוזס, "יש מלחמת גרסאות למה שהתחיל את הקטטה, אך אנו נגיע לשורש האמת".

רפ"ק מוזס אומר כי לא ידוע לו על אירועים אלימים בבית הספר, ולמרות זאת מגיע לבית הספר פעם בשבוע מש"ק משטרתי. בבית הספר אין מצלמות, וזאת בעקבות התנגדות הנהלת בית הספר. במשטרה מפנים אצבע מאשימה כלפי הנהלת בית הספר, וטוענים כי האירוע האלים כלל לא דווח על-ידי בית הספר, וכי לא היה כל שיתוף פעולה בין בית הספר והמשטרה.

מאז האירוע הורים דורשים שבית הספר יהפוך למקום לא בטוח עבור ילדיהם, וטוענים כי הם מצפים לשינוי אמיתי במצב. "האירוע הזה הוא הקש ששבר את
גב הגמל", אומר רני גל, אב לתלמיד באחת הכיתות, "אנחנו מדווחים על-ידי ילדינו כי אווירת האלימות שוררת באופן קבוע במקום. אני גם נגד השילוב עם הפנימייה. הילדים שלנו לא יוצאים מהכיתות בהפסקה כי הם מפחדים שיתנכלו להם. ככה זה לא יכול להימשך. לא ניתן לעשות ניסויים בילדינו, אנו דורשים מקום בטוח עבורם ולכן אני יחד עם הורים נוספים, לא מוכנים יותר לשלוח את ילדינו ללימודים עד שהמועצה האזורית חוף הכרמל תמצא פתרון ראוי למצב".

בשבוע שעבר ערכו ההורים ישיבת חירום במושב עין איילה, ובה הביעו את חששם מהנעשה בבית הספר. ההורים ציינו כי בכוונתם לנקוט צעדי מחאה ופנייה לגורמים המוסמכים, כדי להוציא את הילדים מבית הספר.

מהנהלת בית הספר טרם התקבלה תגובה. מהמועצה האזורית חוף הכרמל נמסר בתגובה: "לפני כשבועיים התפתחה מריבה בין שני תלמידים, שבמהלכה אחד התלמידים נחבל והוריו נקראו ללוותו לטיפול רפואי. הנהלת בית הספר החליטה באופן מיידי להשעות את הילד הפוגע. מיד לאחר סיום האירוע ובירור פרטי המקרה, נערכו פגישות עם התלמידים והתקיימה פגישה פרטנית בסיוע יועצת ביה"ס ושירות פסיכולוגי. במקביל מנהל המינהל לחינוך התיישבותי, יחיאל שילו, הגיע לביה"ס ונתן גיבוי מלא לאופן פעולות הנהלת ביה"ס והטיפול באירוע".

מהמועצה נמסר עוד: "אווירה בטוחה וביטחון התלמידים בעדיפות עליונה ואנו ננקטו במדיניות חסרת פשרות ואפס סבלנות לכל מקרה אלימות, כל זאת ועוד החליטה הנהלת ביה"ס ובתיאום עם גורמי החינוך להגיב בחומרה וללא אזהרות והזדמנויות נוספות לכל מקרה אלימות".

עוד נמסר מהמועצה: "לצערנו מספר הורים החליטו שלא לשלוח את ילדיהם לביה"ס בשל מקרה האלימות שהתרחש. המועצה האזורית רואה השבתה זו בחומרה רבה. 100 תלמידים שמייצגים את מרבית השכבה בביה"ס מגיעים כהרגלם ללימודים ומביעים שביעות רצון מלאה מביה"ס ומאופן הטיפול במקרה הפרטני שהתרחש".