צילום: אבי כהן הנער י', שנפצע באוגוסט אשתקד בפיגוע הירי הרצחני במועדון הברנוער בתל- אביב, טרם סיים את שיקומו. י', אשר נפגע בגבו, מטופל מזה מספר חודשים ביחידת אשפוז יום שיקומי של המרכז הרפואי בני ציון, שהינה המחלקה היחידה בצפון המעניקה טיפולים אמבולטוריים.

המחלקה שנפתחה בשנת 2006 הינה חלק אינטגרלי ממחלקת השיקום ומגיעים אליה מטופלים מכל בתי החולים באזור, החל מזיו בצפת ועד תל- השומר במרכז, שעברו תהליך שיקומי אשפוזי והגיעו לרמה תפקודית המאפשרת להם לחזור לסביבה הביתית בדרך לשיקום מלא.

הטיפול השיקומי כולל ריפוי בעיסוק תפקודי, מוטורי וקוגניטיבי, פיזיותרפיה והידרותרפיה, קלינאות תקשורת, ייעוץ של עובדות סוציאליות וטיפול פסיכולוגי. י' מספר כי לאחר שסיים את תקופת האשפוז ארוכה בבית החולים תל-השומר, הוא היה חלש וחסר מוטיבציה ורק בעזרת הטיפולים שהוא עובר כיום בבני ציון החל לתפקד ואף חזר לבית הספר. "הייתי חלש וחסר מוטיבציה", הוא מספר, "רק כשהגעתי ליחידת שיקום יום של בני ציון התחלתי להרגיש התקדמות. איך שהגעתי, מנהלת היחידה, ד"ר קטלין גולדנברג, חיזקה אותי ויחד עם כל הצוות נתנה לי כוח להתחיל לעבוד קשה ולהאמין בעצמי".

הוא מוסיף כי בזכות הטיפולים, "התחלתי לחזק את השרירים, חזרתי לבית הספר ולמרות שבמקומות אחרים איש לא נתן לי תקווה שאחזור לעמוד על הרגליים, פה כבר מתכננים להזמין לי סדים מיוחדים שיסייעו לי ללכת".

מנהלת המחלקה, ד"ר גולדנברג, מציינת כי בשל ייחודה של המחלקה והמוניטין שצברה הביקוש גובר ולכן "נאלצים המבקשים להמתין לשרותיה של המחלקה ולהתאזר בסבלנות".