צילום: index open תרגיל עוקץ מתוחכם, אותו הפעילה כביכול אישה כלפי בעלה, נחשף בימים אלה במסגרת תביעה לאכיפת הסכם וחלוקת רכוש המתנהלת בין בני-זוג גרושים.

מתביעתו של הבעל, אותה הגישה עו"ד יעל שמואלי, עולה כי בני-הזוג ערכו פעמיים הסכמי גירושין פיקטיביים במטרה להרחיק מהישג ידם של שני בנקים פנטהאוז שהיה בבעלות הזוג, לאותם בנקים היו חייבים בני הזוג מאות אלפי ש"ח.

מהתביעה עולה עוד, שכעבור מספר שנים של גירושים פיקטיביים, נקלעו יחסי הזוג למשבר אמיתי. או אז, לדברי הבעל, הרחיקה אותו האישה לחודש ימים מהבית, בהעלילה עליו כי הוא נוהג כלפיה באלימות.

מספר שבועות לאחר שחזר הבעל לבית הזוג בצו בית המשפט, הוא גילה שמאי שנשלח מטעם הבנק, על-מנת שיאמוד את ערך הבית עבור משכנתה שניתנה לפני זמן לא רב לפני כן לזוג נוסף אשר רכש את הדירה. היות שהדירה לא הייתה שייכת על-פי הרישום בטאבו לבעל, לא היה בידו למנוע את מכירת הדירה.

בימים אלה הגישה עו"ד שמואלי, המתמחה בדיני גירושין, בקשה לעיקול ביתה החדש של האישה, שנקנה כפי הנראה מהכספים אותם גרפה ממכירת הפנטהאוז. כמו כן הגישה עו"ד שמואלי בקשה מבית המשפט לפסק דין המורה על אכיפתו של הסכם חלוקת הרכוש בין בני-הזוג, שנחתם עת התגרשו בני-הזוג בפועל, ושבמסגרתו הסכימו לחלוקה שווה-בשווה של כל הכספים שיתקבלו ממכירת הדירה.