צילום: שי אלישע מזה שלושה שבועות ש-31 משפחות לתלמידי כיתות ז’ מיישובי חוף הכרמל מסרבות לשלוח את ילדיהן ללימודים בבית הספר כפר-גלים וזאת לטענתן, בעקבות מקרי אלימות קשים שאירעו לאחרונה במתחם בית הספר.

כך, למשל, כפי שפורסם ב”ידיעות חיפה”, במקרה שאירע לפני כשבועיים, הותקף תלמיד באכזריות על-ידי שני תלמידים גדולים ממנו וכתוצאה מכך נזקק לטיפול רפואי בבית חולים, אשר כלל בין היתר תפרים בעינו.

בעקבות המצב, בשבוע שעבר הקימו ההורים כיתת לימוד אלטרנטיבית לילדיהם במושב גבע כרמל, בה מועסקים מורים פרטיים בשכר וכן מורים מתנדבים.
בכיתה זו, הפועלת בין השעות 08:30 בבוקר ל- 13:30 בצהריים, מועברים לתלמידים שיעורים חינוכיים במקצועות הליבה, כגון אנגלית, מתמטיקה, ספרות ועוד.

במקביל דורשים ההורים מהמועצה האזורית חוף הכרמל לאפשר לילדיהם ללמוד בבית הספר המשותף חוף הכרמל במעגן מיכאל, על אף תהליך המיפוי שקבע כי ילדיהם ילמדו בבית הספר כפר-גלים.

אביו של אחד התלמידים, עו”ד רני גל, התבטא בנושא: “אנחנו עומדים על הדרישה להעביר את הילדים שלנו לבית ספר מעגן מיכאל. אי-אפשר לפתור בעיית אלימות ובעיה של חוסר אווירת לימודים ובעיות נוספות שיש בבית הספר כפר-גלים, בפעולות של זבנג וגמרנו. מדובר בתהליך ארוך ממושך, מורכב, אין פתרונות בזק, שנת הלימודים הנוכחית מבחינתנו אבודה”.

עו”ד גל הוסיף: “אם בעתיד תוכיח המועצה האזורית שנפתרו כל הבעיות, נשקול לשלוח את ילדינו ללמוד בכפר-גלים”. בתוך כך, יש לציין כי בשבוע שעבר קיימו ההורים והילדים הפגנה המונית בכיכר המייסדים במושב גבע כרמל, לא הרחק מביתו של ראש המועצה האזורית, כרמל סלע. המפגינים הניפו שלטים עם סיסמאות כגון “כרמל סלע, הבטחת צריך לקיים”, “רוצים ללמוד אזרחות ולא הישרדות” ועוד.

דובר המועצה האזורית חוף הכרמל, אבי ברומברג, מסר בתגובה: “למועצה האזורית נודע כי חלק מההורים השיבו בימים אלה את ילדיהם לספסל הלימודים בבית הספר כפר-גלים, המועצה האזורית רואה את המשך השבתת ההורים בחומרה רבה וקוראת להם להשיב את ילדיהם ללא דיחוי לספסל הלימודים. תגובתנו הנרחבת לנושא בכללותו ידועה לכול. לא יהיה כל שינוי במיפוי”.