צילום: ויז'ואל פוטוס סוף-סוף יכולים רוכבי האופניים בעיר לזקוף ניצחון לנחישותם ולציין במסיבה גדולה, שתיערך בסוף החודש, את פתיחת הכרמלית לכניסת אופניים. מי שעומד מאחורי המאבק והקמפיין "חיפה בשביל אופניים" הם עמרי שפר וזאב סילס מסיעת הירוקים, שנלחמו למען רוכבי האופניים בעיר.

את הניצחון יציינו רוכבי האופניים בהתכנסות בכיכר פריז, אליה יגיעו אחרי רכיבה לאורך השביל התיירותי המתוכנן, דרך סטלה מאריס, המושבה הגרמנית ורחוב יפו, עד לכיכר פריז, שם, בצהריי היום יתקיים טקס ומשם כולם יעלו לכרמלית.

שפר ציין כי מדובר בסימן לבאות בכל הקשור לתנועת האופניים בחיפה כמו גם בכלל הארץ. לדבריו, הכרמלית תהווה כעת דוגמה לשיתוף פעולה נכון של הרשויות המקומיות עם תנועת האופניים ההולכת וגדלה, ותדגים לשאר הארץ כמה כדאי ומשתלם כלכלית השילוב של תחבורה ציבורית עם אופניים.

"מערך התחבורה החיפאי השתנה כעת לקראת חיפה חדשה, פחות פקוקה, פחות רועשת, פחות מזוהמת, והרבה יותר ירוקה ובריאה". הדגיש שפר והוסיף כי "שילוב האופניים עם הכרמלית יפתח בפני העיר ענף חדש של תיירות - תיירות רכובה, שתאפשר לראות חלקים נרחבים של העיר בהנאה, ובלי יותר מדי מאמץ. מפלסי העיר הצפון-מזרחית מחוברים כעת יחד והמעבר ביניהם ייעשה במהירות וביעילות".