אחרי תקופה ארוכה במהלכה נחקרה פרשת האזנות בשלוחה הצפונית של היחידה המרכזית לחקירות הונאה, מסתמנת החלטה בתיק. גורמים במשטרה מסרו בשבוע שעבר לכתבי "ידיעות חיפה", כי אחרי חקירות ארוכות בהן נכחו בכירים בעירייה ועובדים, מגיעים החוקרים למסקנה, כי אין ממש בתלונה. "המשטרה הגיעה למבוי סתום, ולא נראה שהליך החקירה יכול להתקדם מעבר למה שכבר נעשה", ציינו גורמים במשטרה.

על-פי ממצאי החקירה, לא נמצאו ראיות להאזנות סתר לבכירים בעירייה. כך למעשה מגיעה לסיומה חקירה ארוכה בת שנה, שהעסיקה לא מעט את בכירי העירייה. הפרשה החלה בחודש ינואר השנה, כשאחד מבכירי העירייה חשש כי הוא נתון להאזנות סתר. בעקבות החשש, החליטו בעירייה לשכור את שירותיו של חוקר פרטי, בני לבקוביץ', שמאשר את דבר החשש על-ידי בדיקה פרטנית לטלפון הנייד של אותו בכיר. בעקבות הממצאים ערך לבקוביץ' בדיקה גם לבכירים נוספים בעירייה, שהעלתה כי גם הטלפונים הניידים שלהם היו תחת האזנות סתר.

בין הבכירים, שנמצאו תחת האזנות סתר, לכאורה, היו ראש העיר, יונה יהב, הגזבר ג'קי ואקים, הדובר צחי טרנו ועוזר ראש העיר דאז, אורי בלום. אחרי התייעצות מהירה, החליטו בעירייה כי היועץ המשפטי לעירייה, עו"ד רשף חן, יגיש תלונה במשטרה.

חרף הגשת התלונה, המשיכה העירייה לבצע את הבדיקות על-ידי צוות מטעמה ולא באמצעות חוקרי משטרה. בעירייה ציינו בזמנו כי הייתה זו הנחייה של המשטרה. בתוך מספר ימים הוזמנה חברה מיוחדת לגילוי מכשירי האזנות סתר בכל המשרדים בעירייה. תקופה ארוכה התנהלה חקירה ביאח"ה, בניסיון לאתר את המאזינים ולהביאם לדין, אך השבוע, כך מגלה "ידיעות חיפה", על פניו נראה כי אין חשודים ואין נאשמים.