צילום: מישל דוט קום ברחוב א.ד. גורדון שבמרכז זיו ישנו גן משחקים, אולם ללא אף מתקן. לפני שנים רבות הסירה העירייה את כל המתקנים שהיו בגן, משום שלטענתה אלה לא היו בטיחותיים. במקום המתקנים הקודמים אמורה העירייה להתקין בגן מתקנים חדשים.

עברו ימים, עברו חודשים, אפילו שנים, והגן עדיין נטול מתקנים. לתושבי השכונה לא ברור מדוע המצב כך, ובגן המשחקים אין ולו גם מתקן אחד שילדים
יוכלו לשחק בו, ולמעשה הגן הפך למקום נטוש.

ומה אומרים בעירייה? סגן דובר העירייה, עו"ד רוני גרוסמן, את התגובה הבאה: "העירייה מבצעת פרויקט שיקום חסר תקדים בהיקפו של הגנים הציבוריים. במסגרת זו ערכה העירייה סקר מקיף במסגרתו נבדקו מתקני המשחק במאות גני שעשועים וגני ילדים. כל המתקנים שלא עמדו בתקני הבטיחות המחמירים ביותר או אשר לגביהם נוצר חשש בטיחותי ולו גם הקל ביותר פורקו באופן מיידי".

"במקביל, החלה העירייה בהקמת גני שעשועים חדשים ובשדרוג גני שעשועים הקיימים. בכל אלה מתקינים מתקני משחק מודרניים ובטיחותיים הנושאים תו תקן חדש. מתחת למתקני השעשועים מותקנים משטחי גומי בטיחותיים. עד היום שוקמו במסגרת זו 110 גני שעשועים בעלות כוללת של 25 מיליון ש"ח. במסגרת זו מתוכנן גם שיקומו של גן המשחקים בכיכר זיו בעלות כוללת של כמיליון ש"ח, לאחר שבשלב הראשון שוקמה כבר מערכת התאורה במגרש הספורט הסמוך בעלות של כ-100 אלף ש"ח נוספים".

"יצוין כי בכיכר דוד, הנמצאת במרחק קטן יחסית, נמצא גן שעשועים נוסף ובו מתקני שעשועים בטיחותיים העומדים לרשות הציבור. אנו מודעים לאי-הנוחות הזמנית הנגרמת לילדים והוריהם בשל פירוק המתקנים הישנים ואולם בנושא בטיחות הילדים אסור ולא ניתן להתפשר!".