צילום: ויז'ואל/פוטוס ייעוץ רפואי של רופא מחיפה להורים בניגריה עזר לאבחן נכון את מחלתה של תינוקת בת חמישה חודשים ולמנוע טיפול שהיה עלול להזיק לה.

בשעות הערב הגיעה לד"ר מוטי חיימי, מומחה ברפואת ילדים של הכללית בחיפה, פנייה של אם מודאגת, מיבשת אחרת. האם המודאגת סיפרה שהיא ומשפחתה שוהים לצורכי עבודה בניגריה וכי התינוקת שלהם, בת חמישה חודשים, פיתחה שיעול יבש-נבחני. ההורים פנו לרופא מקומי, וזה המליץ על טיפול באוגמנטין, שהינה אנטיביוטיקה חזקה יחסית.

ההורים הצעירים חששו שהטיפול שהומלץ אינו מתאים והחליטו להיעזר בייעוץ של רופא ישראלי בכיר במסגרת שירות האונליין של הכללית. במהלך השיחה האינטרנטית הקריא האב את ממצאי ספירת הדם. ההורים תיארו את מצבה של הילדה ואת השיעול, והרופא גם התרשם ממנה ומהשיעול בעזרת מצלמת האינטרנט.

"התרשמתי", ציין ד"ר חיימי, "כי לא סביר שחיידק בלוע הוא שגרם לתופעות מהן הילדה סובלת, ולפיכך הטיפול התרופתי שהומלץ אינו מתאים והטיפול האנטיביוטי האגרסיבי עלול להזיק לה. אבחנתי כי מדובר בלרינגיטיס, אותו מחולל וירוס וגורם לשיעול הנבחני. המלצתי על טיפול באינהלציית בודיקורט ללא טיפול אנטיביוטי".