צילום: index open עשרות תלמידים נעצרו בחשד לסחר ושימוש בסמים. כולם תלמידים מתיכון אחד. מדובר בפרשה רחבת היקף של סחר ושימוש בסמים, שנחשפה השבוע על-ידי שוטרי מחלק נוער בחיפה, בפיקודו של רפ"ק אפי פז. בלשי התחנה עצרו עד כה 30 בני נוער, תלמידי אותו בית ספר תיכון, החשודים בסחר בסמים בין כותלי בית הספר ומחוצה לו.

במהלך החיפושים שבוצעו אצל התלמידים, אותרו סמים רבים מסוג מריחואנה וחשיש. נגד כל העצורים נפתחו תיקי חקירה ונמסר כי צפויים מעצרים וחיפושים
נוספים. ל"ידיעות חיפה" נודע כי הוריהם של אותם התלמידים הזדעזעו לשמוע כי ילדיהם היו מעורבים תקופה ארוכה בסחר ובשימוש בסמים, והדבר נודע להם רק עם זימונם של הילדים לחקירה במשטרה.

ראשיתה של הפרשה לפני מספר שבועות, בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה. חוקרי מחלק נוער חשיפה במשטרת חיפה החלו בחקירה סמויה, שבמהלכה נחקרו חשודים רבים, ביניהם קטינים ובוגרים, בחשד לשימוש ואספקת סמים.

''על-פי החשד, מספר בגירים מכרו סמים לקטינים, תלמידי כיתות י' ו-י"א, הלומדים באחד מבתי הספר התיכונים'', מסרה מפקדת תחנת חיפה, נצ"מ אהובה תומר. ''בחיפוש שנערך בבתיהם של החשודים, נתפסו סמים מסוג מריחואנה וחשיש'', הוסיפה. עוד נודע כי עסקאות הסמים נעשו מחוץ לשעות הלימודים. החשודים שנחקרו, שוחררו בתנאים מגבילים ונשלחו למעצר בית.

הפרשה הזו אינה הפרשה הראשונה שנחשפת השנה, ובמשטרה נאלצים להתמודד עם תופעה קשה זו שפשטה בלא מעט מוסדות חינוך. לעתים אלו בוגרים החודרים לבתי הספר ומפתים את בני הנוער לרכוש אצלם סמים, ולעתים אלה תלמידים עצמם שסחרו בסם בין כותלי בית הספר.

כך, בחודש פברואר השנה חשף מחלק נוער חשיפה במרחב חוף צעיר שנהג להגיע לגנים ציבוריים, שם הוא פגש תלמידים. הוא נהג להגיע עם כלי נגינה, לשיר בפניהם ולמכור להם סמים מסוג חשיש ומריחואנה. המשטרה חקרה אז עשרה תלמידים בני 17-15, כולם תלמידי תיכון מחיפה.

חודש מוקדם יותר חשפה משטרת חיפה לא פחות מ-70 תלמידי תיכון משישה בתי ספר בחיפה ובקריות, שנחקרו בחשד לסחר ולשימוש בסמים מסוג חשיש וחגיגת. שלושה מהם נעצרו בחשד כי תיווכו בין שאר התלמידים לשני בגירים, אחד מהם תושב נשר וכן תושב חיפה המוכר למשטרה מתחום הסמים.