צילום: index open במסגרת בדיקה אקראית שנערכה לתושבי העיר, התגלה כי מחציתם נמצאים בקבוצת סיכון לחלות במחלת הסוכרת. כך, בבדיקה שנערכה בשבוע שעבר בגרנד קניון, במהלכה נבדקו 50 מתושבי העיר, נמצא כי יותר ממחציתם נמצאים בקבוצת סיכון לחלות בסוכרת.

החודש מציינת האגודה הישראלית לסוכרת את חודש המודעות למחלה בחסות חברת MSD. סוכרת היא אחת המחלות הנפוצות בישראל, ויותר מ-400 אלף ישראלים חולים בה. את חודש המודעות פתחה האגודה במספר מוקדים בארץ, ביניהם כאמור חיפה, באמצעות ניידות שבהן נערכת בדיקה של מספר דקות ומאפשרת לנבדקים לקבל אינדיקציה מיידית על מדד ההמוגלובין המסוכרר בדמם.

סוכרת היא מחלה עם השלכות קשות, אם אינה מאובחנת ומטופלת כראוי. זו אחת המחלות הכרוניות השכיחות והמשמעותיות ביותר אצל צעירים ומבוגרים. כשהמחלה לא מטופלת, החולה הלא מאוזן יכול להגיע למצב של פגיעה רב-מערכתית, כולל פגיעות בלב ובכלי דם, עיוורון, קטיעות גפיים ואי-ספיקת כליות.

יו”ר האגודה הישראלית לסוכרת, פרופ’ מוטי רביד, מסביר כי הבדיקות המיוחדות שנערכות החודש נועדו לאתר חולים שאינם מאובחנים וחולים שאובחנו, אך נמצאים במצב של חוסר איזון ולכן זקוקים להתאמה בטיפול ולהנחיות ברורות כדי להגיע למטרה של המוגלובין מסוכרר שאינו גבוה מ-7%. “המטרה שלנו היא להעלות את המודעות לסכנות המחלה, לגרום לציבור להיות ערני לסימנים המקדימים ולפעול כדי למנוע ולדחות את הופעתה של סוכרת וסיבוכיה. כמו כן אנו מעבירים מסר ברור לכל חולי הסוכרת, ומדגישים את האחריות האישית של כל אחד יחד עם הרופא המטפל לעקוב בצורה סדירה אחרי המדדים המצביעים על מצב של איזון או חוסר איזון”.