צילום: Index Open כלה בת 23, שעמדה להינשא בסוף השבוע שעברן, מאושפזת במחלקת טיפול נמרץ בבית החולים רמב"ם, ומצבה מוגדר קשה אך יציב. שני חזן אמורה הייתה להינשא ביום חמישי לבן זוגה, ליאור ארג'ואן. יום קודם לכן, במקום לעסוק בהיערכות ליום החתונה, היא הובהלה לבית החולים רמב"ם.

חזן סובלת ממחלת האפילפסיה, בגינה היא זוכה לטיפול תרופתי בשנים האחרונות. מגיל צעיר, עת תקפה אותה המחלה, חזן טופלה בכדור מסוג "דפלאפ". לפני מספר שבועות, הגיעה חזן לחדר המיון בבית החולים העמק ושם ציינה כי בכוונתה להתחתן בקרוב. הוצע לה להחליף את הכדור שבו השתמשה עד היום, בכדור אחר. לטענת המשפחה, הצוות הרפואי ציין כי מדובר בכדור טוב יותר, וכזה שימנע סיכונים אם חזן תיכנס להיריון.

חזן החלה לקחת את הכדור החדש, ובתחילה נראה היה כי הכול כשורה. אולם, לפני שבוע וחצי הופיעה פריחה על גופה והתפשטה על כל הגוף. בני הזוג פנו לבית החולים העמק, אך הצוות הרפואי לא התרשם מהפריחה וחזן שוחררה לביתה.

יומיים חלפו ומצבה החמיר. היא שבה לבית החולים העמק, והפעם שוחררה עם טיפול משחתי. בבית החולים ציינו כי הורו לחזן להפסיק את צריכת הכדור החדש. שלושה ימים מאוחר יותר, הגיעה חזן שוב לבית החולים, הפעם אושפזה והרופאים הפסיקו את נטילת הכדורים.

יום לאחר מכן מצבה של חזן הידרדר והחלו להופיע סימני כוויות על עורה. חזן הוגדרה במצב קשה, והיא הובהלה לבית החולים רמב"ם. מאז הגיעה
לרמב"ם, היא נמצאת בבידוד מחשש לזיהומים. מבית החולים רמב"ם נמסר כי "מצבה של שני חזן קשה. היא סובלת מתגובה אלרגית חריפה לתרופה ונמצאת בבידוד".

מבית החולים העמק נמסר: "החולה פנתה למיון לפני שלושה שבועות, לאחר שעברה התקף פרכוס בביתה. מסיבות רפואיות ובתיאום מלא איתה, הומלץ לה על החלפת תרופה. מדובר על תרופה המקובלת בארץ ובעולם, כולל לטיפול באפילפסיה. למרבה הצער, הצעירה פיתחה לתרופה החדשה תופעת לוואי מאוד נדירה, שאין כל אפשרות לצפות מראש או למנוע אותה".

"בביקורה האחרון במיון, בחנו הרופאים את המצב הנדיר והחלו טיפול במסגרת אשפוז. מפאת חוסר מקום ביחידה לטיפול נמרץ, היא הועברה להמשך טיפול בבית החולים רמב"ם. יש לציין כי התרופות הקיימות לטיפול באפילפסיה עלולות לגרום לתופעות לוואי דומות. אנו מאחלים לה החלמה מהירה ורפואה שלמה".

ברמב"ם ציינו כי מצבה של חזן ממשיך להיות קשה, אך יציב. מיותר לציין כי חתונתה בוטלה.