צילום: Index Open במשטרת חיפה נדהמו בשבוע שעבר לגלות כי עבריין שנעצר על ביצוע שוד ונשלח למעצר בית, ממשיך לפעול ושודד קשישות.

בערב חג סוכות האחרון צעדה תושבת האזור, בת 80, לכיוון בית האבות שבו היא מתגוררת. כשחלפה סמוך לגן משחקים, הותקפה על-ידי שני שודדים שארבו לה. השניים חטפו את תיקה ונמלטו אל רכבם. ילד ששיחק באותה עת בגן שינן את מספר רכבם של השודדים והזעיק את המשטרה ואת הפיקוח העירוני. בעקבות כך, לכדה המשטרה אחד מהם. היה זה זוהר ביבי, שהובא לבית משפט השלום בקריות, ושם שוחרר למעצר בית.

בלשי חיפה, שהגיעו לביתו של העבריין כדי לוודא שהוא אכן שוהה כמצווה עליו במעצר בית, גילו שהאיש כלל לא הגיע לכתובת אותה מסר בדיון בבית המשפט. התברר כי הוא עבר לשהות במעצר בית בכתובת אחרת, על אף העובדה שלא קיבל לכך אישור מבית המשפט. הבלשים הגיעו לכתובת אותה מסר עורך דינו של העבריין, אולם גם שם לא מצאו אותו. רק לאחר חיפוש בכל הבתים ברחוב, אותר העבריין. האיש הובא שוב לפני שופט, ונשלח למעצר בית נוסף בכתובת החדשה.

לאחר שנשלח למעצר בית נוסף, התרחשו מספר מקרי שוד של קשישות, כשהתיאור של החשוד מתאים לזוהר ביבי. שיאם של מקרי השוד בתקיפת קשישה בת 85 ברחוב ניסנבאום בנווה-שאנן וחטיפת תיקה. יממה לאחר ביצוע השוד התקבלה קריאה במוקד המשטרה על כך שהחשוד נראה בחנות ירקות בשכונת הדר. הבלשים הגיעו למקום ועצרו את ביבי. הוא הודה באירוע השוד ובמקרים נוספים, וכעת נותר להמתין ולראות אם הוא ישוחרר שוב למעצר בית.