צילום: שאול לפיד יותר מתריסר כלבים, שהלכו לאיבוד או ננטשו על-ידי בעליהם, נראו לאחרונה משוטטים ברחבי פארק הכרמל. כך, בחלקו המזרחי של הכרמל, נצפו שלושה כלבים משוטטים במהלך סוף השבוע האחרון. שניים מהם התמקמו בחדר השירותים של הפארק, וכלב נוסף נמצא מוטל ללא רוח חיים ליד ריכוזי האשפה בפארק.

בחלקו המערבי של הכרמל נצפו כשלושה כלבים נוספים עם קולרים על הצוואר. הכלבים מצאו מחסה במכלאת עזים לצד כלבי הרועים. בעל העדר אמר לכתבי "ידיעות חיפה" כי שניים מהם סירבו לאכול מזון שהוגש להם ונעלמו מהמקום כעבור יומיים.

בתוך כך, בשבוע שעבר תלה אחד הבעלים ברחבי הפארק שלט, בו הודיע כי כלבת הזאב שלו הלכה לאיבוד, והבטיח פרס בסך 2000 ש"ח לכל המוצא אותה ומחזירה לרשות המשפחה.

בחלק מהמקרים הכלבים נדרסים על-ידי מכוניות חולפות לאחר שהם מתקרבים לרכב נוסע במטרה לזהות את הנהג. רק לאחרונה נפגעו קשות שני כלבים בתאונה כגון זו. אחד הכלבים נדרס בכניסה המערבית לעוספיה, והשני בין דלית אל-כרמל ואליקים. גם כתב "ידיעות חיפה" הבחין בתופעה זו כשנסע ביום שבת האחרון בכביש שבין דליה לאליקים. לפתע ראה כי כלב רץ לצד רכב שהיה לפניו, כאשר בשלב מסוים הוא התקרב באופן מסוכן לרכב וכתוצאה מכך נפגע קשה בראשו. הנהג הפוגע נעצר וניסה לסייע לכלב, אולם הפציעה הייתה חמורה והכלב מת מפצעיו כעבור כמה דקות.

מנהל "צער בעלי חיים חיפה", שאול לפיד: "מדי יום ראשון בבוקר אני מקבל טלפון מאנשים שמספרים בדאגה כי הם היו בפיקניק עם הכלבים שלהם, וכשאלו ראו משהו, כלב אחר או חיה, הם החלו לרוץ מהמקום עד שנעלמו עקבותיהם והבעלים לא הצליחו למוצאם", מספר לפיד.