צילום: index open מיזם חינוכי חדש יוצא לדרך. העירייה, בשיתוף ארגון הורים יישובי ומשרד החינוך, השיקה השבוע מיזם שמטרתו סיוע להורים מול התנהלות ילדיהם. במסגרת המיזם יקבלו ההורים הדרכה טלפונית ב"קו החם" בנושאים היומיומיים המעסיקים את ילדיהם, כגון יחסים שבינו לבינה, שעות הליכה לישון, חזרה מבילויים ועוד.

במסגרת המיזם קיבלו התלמידים ערכה להורים, הכוללת דף הסבר על פעילות הקו ומגנט למקרר הביתי כדי להבטיח מודעות ונגישות.

בארגון ההורים היישובי אמרו השבוע, כי הקמת מערך מסוג כזה כרוך בלוגיסטיה והקצאת משאבים. יו"ר הארגון, סיגלית ציוני: "המיזם יביא להצלחה בשינוי תפיסת ההתייחסות של הורים ילדים". לדבריה, מדובר "באחד התוצרים של המהלך שהובלנו יחד, בשיתוף פעולה של כל הגורמים בו עלה צורך בקו חם להורים". ציוני מסבירה, כי הורים שייפנו לקו יקבלו ייעוץ והכוונה וגם המשך טיפול וליווי של אנשי מקצוע. כמו כן ציוני פונה אל ההורים לפנות ל"קו החם", כאשר כל יו"ר מוסדי התבקש להעלות את הנושא בישיבת הוועד הקרובה ולהקים קבוצת עבודה שתפקידה לעורר דעת קהל ולהביא בכל דרך יצירתית אפשרית לחשיפה רחבה ככל שניתן בקרב ההורים.

"למיטב ידיעתי", סיכמה, "כמי שמלווה בין השאר ועדים יישוביים נוספים במחוז, זה שירות שאין כמותו בשום מקום אחר, במתכונת וברמה המקצועית הזו, ואשר מהווה מודל
ארצי".