עורכי הדין בפרקליטות ממשיכים לשבות, פיתרון לא נראה באופק, ובינתיים מערכת המשפט בבעיה קשה. בבתי המשפט בעיר נדחים מידי יום דיונים רבים, חלקם מבוטל מבלי שיקבע מועד חלופי הואיל ולא ידוע מתי תסתיים שביתת הפרקליטים. התוצאה קשה מאד עבור ציבור המתדיינים.

אזרחים שהמתינו חודשים ארוכים לדיון בעניינם, נדהמו לגלות שהדיון נדחה בגלל השביתה. הבעייה חמורה עוד יותר, כשמדובר בעצורים אשר בקשותיהם להשתחרר ממעצר לא נדונו עקב השביתה. במקרים הפוכים, עצורים שמעצרם קצוב, לא ניתן להאריך את המעצר מבלי שיתקיים דיון בהשתתפות הפרקליטות.

הבעייה היא לא רק כיום, כאשר דיונים נדחים ומבוטלים, עצורים משתחררים והדין לא נעשה, אלא מה שצפוי כאשר תסתיים השביתה, וזאת הואיל ובתי המשפט ימצאו עצמם עמוסים בכל הדיונים והתיקים שנדחו.

על כל אלה ועד, מתריעה בתוקף מתריע יו"ר לשכת עורכי הדין במחוז, עו"ד רחל בן ארי. "בשלב זה יש שקט", היא אומרת, ומנמקת זאת בכך ש"עורכי הדין מגלים הבנה, ולא מתלוננים על הדחיות". לדבריה, פרקליטים רבים עדיין רואים בשביתה כמעין חופשה מאולצת, ולא ממש מעריכים את גודל הנזק. "אולם", היא מתריעה, "ברור שהשביתה תגרום נזק עצום".