כנס הסופרים הבינלאומי, שנערך בשבוע שעבר תחת הכותרת "מילים ללא גבולות", התקיים בצל צעדי החרם של חלק מהסופרים הערבים בישראל. העילה להחרמת הכנס היא השתתפות משרד החוץ בארגון הכנס.

במכתב ששלח השבוע הסופר סלמאן נאטור למארגני הכנס כתב: "אחרי שלמדתי את תוכן הכנס הבנתי שמדובר בחגיגה מזויפת של הדמוקרטיה הישראלית הרוויה גזענות לשמה. מדובר בדו-קיום מזויף. די בלהביט על מה שנעשה עם הפלשתינים כדי להבין שכל החגיגה הזאת היא מלאכותית ופלסטית".

לדעת נאטור, "הסופרים המשתתפים בכנס ממדינות ערב אינם מודעים להשלכות השתתפותם, ואילו סופרים אלו היו מכירים מי אלה העומדים מאחורי הכנס הזה
היו מבינים את גודל הטעות שהם עושים".

יש לציין שבכנס השתתפו סופרים ממדינות ערביות שונות בהן עיראק, כורדיסטאן ועוד. סופרים ערבים נוספים לא השתתפו בכנס מאותן הסיבות. מדובר בסופרים ישראלים שמזוהים יותר עם פלשתינים, אשר טוענים שדו-הקיום המתקיים בעיר הוא מלאכותי.

"אני לא חושב שצריך לעשות מזה עניין גדול", התבטא השבוע אחד מהם, "מי שירצה לבוא לכנס שיבוא. אני לא מגיע לכנס וזהו. אני מכיר עוד כמה סופרים שלא יבואו. אפילו סופרים יהודים מאוהבי הארץ הזאת".

את הכנס פתחו ראש העיר, יונה יהב, הסופר סמי מיכאל ונשיא הפן-קלאב הצרפתי, סילבסטר קלאונסיה .

הסופר א.ב. יהושע נדהם לשמוע על קיומו של הכנס, יהושע: "מה? יש כנס סופרים בעיר? לא ידעתי ואיש לא הזמין אותי". אשר להחרמת הכנס, טוען יהושע כי "הסופרים הערבים, בראשם סלמאן נאטור, עושים טעות בזה שלא באים לכנס ומשמיעים את קולם. מי שנותן את הכסף לכנס משתמש בכסף של כולנו ולכל אחד מאיתנו זכות להשמיע את קולו. זה לא כסף של העירייה או משרד החוץ. זה כסף שלנו".