צילום: אביגיל עוזי צעיר בן 24, תושב האזור, שטוען כי הותקף על-ידי ארבעה שוטרים בסמטה צדדית בחיפה וכי כתוצאה מהתקיפה נגרמו לו פציעות וחבלות קשות, תובע בבית משפט השלום 250 אלף ש"ח מהמשטרה ומארבעת השוטרים שהיו מעורבים, לטענתו, בתקיפה.

בכתב התביעה טוען הצעיר, כי בחודש אוגוסט לפני כשנתיים הגיע באמבולנס לבית החולים רמב"ם, כמלווה של חברו. במהלך שהותו בבית החולים, יצא לרחבת החנייה של בית החולים כדי לעשן, אז הגיע אליו שוטר, שאל לפשר מעשיו שם ומשהאחרון התנגד לבקשתו לקום, תקף אותו השוטר במכות וריסס את פניו בגז פלפל.

שלושה שוטרים נוספים שהגיעו למקום אזקו את הצעיר המסוחרר מגז הפלפל, הסיעו אותו לסמטה חשוכה ברחוב יפו בעיר התחתית, שם הורידו אותו מהרכב והיכו אותו ללא רחם כשהוא אזוק בשתי ידיו, כך נטען בכתב התביעה. משנכלא בתחנת חיפה למעצר, טוען התובע, הועבר לבדיקה בבית החולים רמב"ם, שם התברר כי הוא סובל מחבלות בגופו. כשהובא לדיון בהארכת מעצרו, טען התובע המשטרתי כי הצעיר הוא זה שתקף את השוטרים.

התובע, באמצעות עו”ד קובי אלזרע, טוען עוד, כי עם שחרורו ממעצרו הסתגר בדירת הוריו במשך כשבועיים ונמנע לצאת את ביתו עקב שטפי הדם הרבים אשר היו על פניו וכיערו את פרצופו באופן משמעותי וכי “מלבד הנזק הפיזי, נותרה בנפשו צלקת חדה ועמוקה בשל התנהגותם הברוטלית של הנתבעים, אשר ניצלו באופן ציני את סמכותם והפליאו בתובע את מכותיהם, ללא כל סיבה ובאופן בלתי סביר”.

עוד טוען עו”ד אלזרע, כי “מעצרו שלא כדין, הבאתו לבית המשפט השלום לצורך הארכת המעצר וניהול חקירה פלילית נגדו, פגעו בשמו הטוב פגיעה קשה, שכן התובע, כאזרח שומר חוק, נעצר לעיני כול, הובא לדיון פומבי בבית המשפט ונאלץ להתמודד במשך כחודשיים עם חקירה משטרתית שבסופה הוחלט להורות על סגירת תיק החקירה נגדו”.

טרם הוגש כתב הגנה.