צילום: צביקה רוגר בתחילת השבוע השיבו עובדי החי בר את הדורסים לכלוביהם, ועיזי הבר, האיילים והיחמורים ניצלו בזכות ערנותם של עובדי החי בר, שנלחמו בחירוף נפש על חייהם.

בחי בר כ-150 בעלי חיים, בהם דורסים ועופות נדירים, עיט ניצי, בז צוקים, עז הבר, כבש הבר ואייל הכרמל. אלא, שמאות חזירים, שועלים ואחרים מצאו את מותם לאחר שנקלעו אל מלכודת האש שסגרה עליהם מאזור החי בר בצפון, קיבוץ ניר עציון בדרום ומבואות עוספיה ונחל אלון.

יש לציין שבקטע זה של הכרמל חיים עשרות עדרים של חזירי בר, שועלים, תנים ומיני זוחלים רבים. ברשות שמורת הטבע לא נעשתה בעבר ספירת בעלי חיים באזור כך שמספרם של בעלי החיים שמתו במהלך ימי השריפה אינו ידוע. אבינועם לוריא, ביולוג לשעבר ברשות שמורת הטבע, אמר השבוע כי שטח זה שימש בעבר בית גידול טבעי לבעלי החיים. "מצער לדעת", אמר לוריא, "שבית גידול זה נהרס עד הסוף וכנראה רק בעוד מספר שנים ניתן לראות בעלי חיים באזור הזה".

יש לציין שברשות שמורת הטבע צופים שבעקבות אובדן שטחי המחייה של בעלי החיים בקטע שנשרף, בעלי חיים רבים כגון חזירים, תנים, ועוד, יפקדו את השכונות החיפאיות ואת הכפרים מסביב בחיפוש אחר מקום מחייה חדש.