צילום: מישל דוט קום בית החולים כרמל והגישה אליו יהפכו ביום חמישי הקרוב לאזור מלחמה. במסגרת תרגיל גדול שיערוך פיקוד העורף, ויכלול צוותי רפואה, הצלה וביטחון, יתרגלו הכוחות התמודדות עם פגיעה של טיל בעל ראש נפץ כימי בחיפה.

במהלך התרגיל יפונו כ-100 פצועים לשטח בית החולים, ואלו יעברו הליך מלא של טיהור חומרים כימיים. צוות בית החולים שיתוגבר לצורך התרגיל, יעבוד כשהוא עוטה מסכות אב"כ וחליפות אטומות לחומר כימי.

במהלך התרגיל שיתקיים מהשעה 08:00 ועד 16:00, תורגש תנועה ערה של רכבי הצלה פינוי בסביבת בית החולים כרמל, ופעילותו הרגילה של כרמל תצומצם. במהלך שעות התרגיל מומלץ לתושבים לא להגיע לאזור בית החולים. חדר המיון של בית החולים יפעל במתכונת מצומצמת ביותר ויקבל מקרי חירום בלבד.

חולים הזקוקים לטיפול בחדר מיון ביום התרגיל, יפנו לקבלת טיפול לבתי חולים אחרים באזור. חלק מהפעילות האלקטיבית המתוכננת ליום התרגיל נדחית, והמוזמנים קיבלו כבר הודעות באמצעות הדואר.

התרגיל הינו חלק מתוכנית רב-שנתית להכנת בתי החולים ואזור הצפון ללחימה תחת מתקפה כימית. תרגול במתכונת זו מעידה כי בפיקוד העורף לא מוציאים מכלל אפשרות כי במערכה הבאה שתפקוד את חיפה וישראל, ייעשה שימוש בנשק כימי.