צילום: index open שופט בית משפט השלום, זיאד פלאח, זיכה מכל אשמה שתי אחיות שהועסקו במוסד טיפולי לבעלי מוגבלויות. השתיים הואשמו בהפרת חובה חקוקה, בכך שבמהלך עבודתן במוסד, נפטרה מטופלת שהייתה תחת השגחתן.

הדיון בהוכחות בתיק נקבע לשבוע שעבר, אולם נציג הפרקליטות לא הגיע לדיון עקב שביתת הפרקליטים. הסנגור של אחת הנאשמות, עו"ד עופר אטיאס, דרש מבית המשפט לזכות את הנאשמות בטענה כי שביתת הפרקליטים אינה מצדיקה אי-הופעה לבית המשפט.

עו"ד אטיאס טען כי הפרקליט מטעם המדינה ידע על הדיון, ובהחלטתו שלא להופיע העדיף את האינטרס הפרסונלי על-פני האינטרס של ניהול ההליך הפלילי נגד הנאשמות. בתוך כך טען כי השביתה אינה מצדיקה אי-התייצבות לדיון והתעלמות מהוראות של בית המשפט.

השופט פלאח קיבל את הטיעונים ואף מתח ביקורת על התנהלות הפרקליטות. הוא ציין כי הפרקליט לקח בחשבון את תוצאות אי-התייצבותו לדיון, וכי זמנם של הסנגורים אינו הפקר.

הוא הדגיש כי לנאשמים יש זכויות, הם בחזקת חפים מפשע, ולכן כאשר הפרקליטות בוחרת מדעת שלא להתייצב לדיון הוכחות בעניינם, יש לראות את הפרקליטות כמי שחוזרת מכתב האישום. אי לכך הוא זיכה את שתי הנאשמות.