בעל יאכטה במעגן הקישון הגיש תלונה במשטרת חיפה נגד מנהל מעגן הדיג על כך כי סירב, לכאורה, להעניק סיוע בכיבוי שריפה שהתלקחה במעגן הקישון.

במכתב חמור, שנשלח למנכ"ל חנ"י, שלמה בריימן, על-ידי מנהל תחום דיג, ד"ר אורן סונין, עולה ביקורת קשה כלפי התנהגותו של מנהל מעגן הקישון,
על כך שסירב להגיש עזרה בכיבוי שריפה ולספק צינור כיבוי אש.

מהמכתב עולה כי מי שניהל את אירוע כיבוי השריפה היה מפקד נקודת המשטרה, איציק בן-חמו, אשר פנה למשרדו של מנהל מעגן הדיג וביקש צינור לכיבוי סופי של השריפה. בעקבות סירובו של מנהל מעגן הדיג, לכאורה, פרצה השריפה שנית בגלל גיצים שלא כובו, והפעם בנוסף לפגיעה בכלי השייט, פגעה גם בבעל סירה, אלי בן-הרוש אשר אושפז בעקבות כך בבית חולים.

מהמכתב עולה כי גם הפעם כובתה השריפה בעזרת מטפים, על-ידי שוטרי היחידה. שוב יצאה פנייה למפקד הנקודה אל עוזרו של מנהל המעגן בבקשה לקבלת עזרה בכיבוי השריפה וגם הפעם ניתנה תשובה שלילית ומנהל הדיג סירב להגיש עזרה.

ד"ר סונין ציין במכתב כי על-פי תקנות המעגנות ציוד כיבוי אש חייב להיות נגיש ומנהל המעגנה מחויב בהגשת עזרה. השריפה כובתה סופית בעזרת חצי חבית אותה מילאו הדייגים במימי הקישון. ד"ר סונין ביקש ממנכ"ל חנ"י, בריימן, את התערבותו בטיפול בנושא.

מהמשטרה נמסר: "אנחנו מאשרים כי אכן היה אירוע שריפה וכל שנותר לנו הוא לשבח את תפקוד השוטרים. מדובר בנתבך נוסף של עבודה ראויה שעושים השוטרים בכל התחומים במעגן הדיג מאז נפתחה נקודת המשטרה.

תגובת חברת נמלי ישראל: חברת נמלי ישראל מינתה חוקר חיצוני, מומחה מקצועי בתחום כיבוי אש, לבדיקת אירוע שריפה בסירת דיג במעגן הדיג שביט. במסגרת זו תיבחן גם פעילות הגורמים השונים במעגן במהלך אותו האירוע.