צילום: טלי ליבמן יו"ר ועד שכונת הדר, אליעזר הברמן, פנה לראש העיר, יונה יהב, בבקשה למצוא פתרון הולם לאחים הפדופילים, אורן ושלומי קורידו. במכתב מזכיר הברמן כי כבר לפני יותר מחצי שנה הוא כתב בנוגע לאחים קורידו, והנה, בימים אלה נחשף דבר מעצרו של אחד האחים בחשד לפיתוי ילדים באמצעות האינטרנט.

"ההורים בהדר ובשכונות הקרובות דואגים לילדיהם!", כותב הברמן, שדורש "להקדים רפואה למכה". בדבריו ליהב מציע הברמן כי "הפתרון צריך להיות העברתם למקום שיש בו טיפול", וכי גם לאחים קורידו "ייטב באם יועברו למקום עם טיפול נאות".

לפני כשבועיים נעצר אורן קורידו בחשד לביצוע עבירות איומים, תקיפה ומעשה סדום בקטין בן 15.במקביל, הציוד הממוחשב שנמצא בביתם של האחים קורידו נלקח על-ידי המשטרה לבדיקה. "במידה ולא יתווספו ראיות נוספות מעבר למפגש החד- פעמי המצולם של אורן עם בגיר שהתחזה לקטין, מפגש שקורידו בעצמו הפסיק, אזי המעצר יהיה בלתי מידתי". כך טענה באת כוחו של קורידו, עו"ד סיגל דבורי.

מאז שחרורם ממעצר של האחים קורידו במרס 2009, הם נהנו מחופש פעולה, למעט כמה תקריות, כגון תקיפות מצד עוברי אורח שזיהו את האחים, שכנים
המתגוררים סמוך למקום מגוריהם שיצאו בהפגנה גדולה ובזעקה לראש העיר שיעביר אותם לעיר אחרת, כתבים שנזכרו בהם מדי פעם כשעלו לכותרות מקרי פדופיליה, עיכובים של המשטרה שהוזעקה בעקבות דיווח שהתקבל משכנה מודאגת שטענה שאורן מחלק סוכריות לילדים, תלונה של אבא מודאג שאורן רדף, לכאורה, אחרי בנו עם סכין ועוד.

מבחינת האחים קורידו, המוגדרים ככאלה שסובלים מבעייה קשה, ההשתלבות בקהילה היא כמעט בלתי אפשרית. השניים העבירו את ילדותם בין פנימיות ומשפחות אומנה, חיו בתנאים קשים בצל משפחה נזקקת ועברו התעללות מינית קשה בעצמם בהיותם ילדים. כיום ספק אם הם מסוגלים להתקיים ולהשתלב בחברה שהודפת אותם.

מאידך, טרם נמצאה נוסחת הפלא לשילוב עברייני מין בקהילה, זאת בעיקר בשל היעדר תוכנית שיקום מתאימה לעברייני מין וכן היעדר פיקוח צמוד. האחים קורידו מתקיימים מקצבת ביטוח לאומי ובתור כאלה המוכרים כדיירי רחוב, הם רשאים לחיות מקצבה של משרד השיכון שמועברת ישירות למשכיר.

בכל התקופה הארוכה מאז שחרורם מהמעצר ניסו האחים קורידו למצוא תעסוקה במקומות עבודה שונים, אך ללא הצלחה. במהלך חודשים ארוכים מסתובבים האחים קורידו חסרי מעש ללא תעסוקה, ללא כתובת לפנות ומבלי שהרשויות תדענה היכן הם ומה מעשיהם.

בתוך כך נודע כי ביום רביעי שעבר מעצרו של אורן קורידו בשבעה ימים, זאת מאחר שלטענת המשטרה נמצא חומר החשוד כפדופילי במחשבי החשוד. כמו כן תבדוק המשטרה את הקשרים שקשר החשוד עם קטינים נוספים בפייסבוק.