צילום: index open תביעת מזונות תקדימית של קטינה בת 3 מאזור הקריות באמצעות האפוטרופוס הטבעי שלה, אביה הרשום, הוגשה לבית משפט לענייני משפחה, ובה דרישה לחייב את אביה הביולוגי של הקטינה, שהיה המאהב של אשתו לשעבר וכיום בן-זוגה של האם, להכיר בה כבתו ולשלם עבורה את דמי המזונות בסך 1,500 ש"ח בחודש וכן מחצית הוצאותיה החריגות הרפואיות וכן מחצית מהוצאות החוגים.

האפוטרופוס של הילדה, כאמור אביה הרשום, שמגדל את הקטינה מיום היוולדה יחד עם אמה, טען שהחליט להגיש את התביעה במטרה לשים סוף להתנהגות ולתרגיל שטמנה לו אשתו לשעבר ומתוך דאגה לעתיד הקטינה שצריכה לגדול, לדבריו, עם זוג ההורים הביולוגיים שלה.

בכתב התביעה נטען כי מהיום שקיבל את תוצאות בדיקת הרקמות, הקובעת בצורה חד- משמעית שלא מדובר בבתו, חייו הפכו לסיוט והוא נזקק לטיפולים פסיכולוגיים. מכתב התביעה עולה עוד, כי מדובר בבני-זוג מהאזור, שהתגרשו ונולדו להם בתקופת הנישואין שתי בנות קטינות. לפני שנתיים התגרשו ההורים בבית הדין הרבני האזורי בחיפה . במסגרת ההסכם חויב התובע בתשלום מזונות הקטינות בסך 1,500 ש”ח לכל אחת מהן ומחצית הוצאות לחוגים והוצאות רפואיות.

לאחרונה גבר חששו של האב הרשום, כי הבת הקטינה בת ה-3 אינה בתו הביולוגית. הילדה נולדה כאשר החל הזוג בתהליך הגירושין. עוד ברגע שהאישה הודיעה לתובע כי היא בהריון הוא נדהם והחל לחשוד כי לא הרתה ממנו. החשדות גברו לאחר שבמשך תקופה ארוכה נמנעו מלקיים ביניהם יחסי אישות. גם בתקפה שנכנסה גרושתו להריון, שהה התובע בביתו לאחר ניתוח קשה אשר מנע ממנו לקיים יחסי מין.

חשדו של התובע גבר כאשר גילה שבאותה תקופה חשבונות הפלאפון של אשתו לשעבר הגיעו לסכומים חריגים והוא עלה על רומן שאשתו לשעבר מנהלת עם הנתבע.

עו”ד טל זלץ, המייצג את התובעת הקטינה באמצעות האפוטרופוס שלה, אמר כי חובת הצדק והמוסר גוברת במקרה מעין זה, ויש לשים סוף להתנהגות הלא מוסרית של הנתבע, בן-הזוג הנוכחי של האישה ואביה הביולוגי של הקטינה הנהנה מכספי המזונות הללו, מבלי לדאוג לכלכלת בתו.