צילום: shutterstock משפטן שהיה אמור כבר לפני מספר שנים לעסוק בעריכת דין לאחר שסיים בהצלחה תקופת התמחות וצלח את מבחני לשכת עורכי הדין, ייאלץ לרצות שישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות. כך פסק השופט ד"ר זאיד פלאח מבית משפט השלום.

מגזר הדין עולה כי המשפטן, בעל רישיון שיט, רכש כלי שיט בלי שיהיה לו רישיון מתאים להשטת כלי מסוג זה. מסיבה זו כשביקש לרשום כלי השיט על שמו סירב לכך משרד התחבורה. למרות זאת יצא המשפטן לשיט וכלי השיט טבע.

מגזר הדין עולה עוד כי המשפטן זייף רישיון שיט ורישיון לכלי השיט והגיש תביעה נגד חברת הביטוח. בהמשך הוא אף הגיש תצהיר שקרי לבית המשפט, ואף הגיש תלונה במשטרה נגד מי שטענו כי אין לו רישיון שיט מתאים. בסופו של דבר הוא הורשע במספר רב של עבירות - ניהול תביעה כוזבת נגד חברת הביטוח, לרבות זיוף מסמך, שבועת שקר ושיבוש מהלכי חקירה.

השופט פלאח, בבואו לקבוע את עונשו של המשפטן, התחשב בעובדה שלמרות שסיים בהצלחה לימודי משפטים ותקופת התמחות ואף צלח את מבחני לשכת עורכי הדין, הוא לא קיבל רישיון לעריכת דין בעקבות התיק הפלילי שהתנהל נגדו. לכן הסתפק השופט בשישה חודשי מאסר שירוצו בעבודות שירות, במאסר על תנאי ובקנס כספי בסך 10,000 ש"ח.