צילום: אבי רוקח יו"ר הסדרות המורים במרחב חני לידור קוראת למשטרה להפיק לקחים בעקבות חקירת מנהל בית הספר מהמגזר הערבי ובעתיד להימנע מלהגיע לבתי ספר על מנת לעכב עובדי הוראה לחקירה במדים מול כל התלמידים וצוות המורים.

"אני מאוד מקווה שהמקרה הזה יסייע למשטרה להפיק לקחים", אמרה השבוע יו"ר הסתדרות המורים במרחב חני לידור, "מובן, שראשית יש לבדוק בדיוק מה קרה בחקירה המשטרתית ובמידה ויש צורך להעמיד לדין את מי שלא נהג על פי הנהלים. מעבר לזה, אני מאוד מקווה שיצא מכאן מסר חד וברור, ששוטרים לא נכנסים לבתי הספר במדים על מנת לקחת לחקירה עובדי הוראה. הורים, לצערי הרב, מגישים לא פעם תלונה במשטרה, וזה חלק ממגננה.

"עובד ההוראה ממתין עם הגשת התלונה עד שהוא מסיים את יום העבודה שלו, ובינתיים ההורה מספיק להגיש את התלונה, והמשטרה מגיעה ומעכבת לחקירה את עובד ההוראה".

לטענתה של לידור מורה בקריות הותקפה לאחרונה על ידי תלמיד, ולאחר מכן אימו הגיעה לבית הספר ותקפה גם היא את המורה. "המורה לימדה עד השעה 14:00, ולכן היא לא יכלה להגיע לתחנת המשטרה ולהגיש תלונה נגד האימא, כיון שהיה חשוב לה קודם כל לסיים את יום העבודה שלה. לעומת זאת האימא הגיעה כבר בשעה 12:30 והגישה תלונה נגד המורה במשטרה. התוצאה הייתה ששוטרים הגיעו לבית הספר במדים וביקשו מהמורה להתלוות אליהם לתחנת המשטרה. איפה נשמע דבר כזה ששוטרים יגיעו לבית ספר במדים ויפגעו ככה בסמכות של עובדי ההוראה? בכל מקרה של חשד נגד מנהל או מורה ניתן להגיע לבית הספר בלבוש רגיל".

יש לציין כי מאז החקירה במשטרה מגיע מנהל בית הספר מדי יום לעבודה וממלא את תפקידו. למקורביו הוא מספר על הפגיעה הקשה בכבודו המקשה עליו להמשיך ולהתנהל ביום יום כמו שהתנהל לפני כן.

כזכור לפני שבועיים מנהל בית הספר סירב לאפשר לתלמידה לעזוב את שטח בית הספר לפני סיום יום הלימודים. אימה של התלמידה הגיעה למקום והתעמתה עם המנהל. לאחר מכן האם ובתה הגיעו לתחנת המשטרה והגישו תלונה נגד המנהל שלטענתן תקף אותן. שוטרים הגיעו לבית הספר ועיכבו את המנהל לחקירה. החקירה נערכה ביום שישי, ובמהלך סוף השבוע האם ובתה ביטלו את התלונה כנגד המנהל. המנהל הגיש באמצעות עו"ד תמי אולמן תלונה כנגד השוטרים שחקרו אותו בטענה שהיו דברים חמורים מאוד במהלך החקירה. גורמים המקורבים אליו מסרו שהוא הופשט מבגדיו לפני תחילת החקירה, אך נחקר כשהוא לבוש.

לאחר שנמצא הסרט בו צולם מה שקרה בין מנהל בית הספר לאימא, החליטה הסתדרות המורים במרחב להשבית את הלימודים בבתי הספר העל יסודיים בעיר לשעה ולהתחיל את הלימודים בשעה 9:00. מייד עם היוודע ההחלטה, קיבלו כל המורים בארגון המורים מסרון לפיו עליהם להגיע ללמד כרגיל ולא לקחת חלק בהשבתת מערכת החינוך בעיר. "יש מקום לסולידריות גם אם המורה הוא איש הסתדרות המורים, ולא ארגון המורים", אמרו השבוע גורמים בכירים במערכת החינוך, "כולנו מורים ואנחנו צריכים להושיט יד אחד לשני כשפוגעים באחד מאיתנו, וחבל שזה לא היה ככה במקרה הזה".