צילום: index open לרכבי ההצלה הרבים של מד"א הפועלים בחיפה, נשר, קריות, העמקים ויישובי חוף הכרמל ובסביבתם הצטרף השבוע גם אופנוע טיפול נמרץ תלת-גלגלי בנפח מנוע של 500 סמ"ק. האופנוע מהווה חיזוק ותוספת משמעותית לניידות טיפול הנמרץ והאמבולנסים שכבר מאיישים את המשמרת.

האופנוע המיוחד מצויד בטכנולוגיות המתקדמות ביותר בהתאם לציוד הרפואי המותקן בניידות טיפול נמרץ של מד"א. זהו האופנוע המשוכלל ביותר הקיים במרחב, אותו מפעילה קבוצה נבחרת של פרמדיקים בכירים עם ותק רב והרשאת עבודה ללא נוכחות רופא. האופנוע המתקדם מצטרף לאופנועי העזרה ראשונה הקיימים והמאוישים על ידי חובשים ופרמדיקים של מד"א.

הזנקתו של אופנוע טיפול הנמרץ מאפשרת הגעה מהירה יותר לזירת האירוע, וייצוב מצבו של הנפגע באופן המהיר ביותר. זאת תודות לציוד הרב הנמצא בו ולמערכת האיכון הלוויינית המאכנת ומקשרת אותו למחשבי מוקד השליטה והבקרה במד"א בהתאם לקריאות השונות המתקבלות.

במקביל להזנקת האופנוע הייחודי מזניקים תורני המוקד במד"א גם ניידת טיפול נמרץ, המאפשרת פינוי לבית החולים הקרוב והמשך טיפול. במידה ולא נדרשת במקום ניידת טיפול נמרץ, אלא אמבולנס רגיל - מעדכן הפרמדיק שעל
האופנוע את מוקד מד"א, ובכך תתפנה ניידת טיפול הנמרץ לקריאות אחרות, העלולות להיות דחופות יותר. במידת הצורך, מתלווה הפרמדיק לאמבולנס הרגיל עם מלוא ציוד הטיפול נמרץ ומפנה את המטופל לבית החולים.

במד"א הדגישו כי אופנוע טיפול הנמרץ של מד"א אינו מחליף אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ הפועלות באזור, אלא מתגבר את צוותי מד"א הפועלים בכל משמרת ומהווה ייעול משמעותי בניוד הכוחות ובשיפור השירות המוענק לאזרח.

כבר ביום הכנסתו לפעילות הוזעק האופנוע לקריאות שונות שאפשרו הצלת חיים מידית, ביניהן תאונת דרכים, אירוע בו הנפגע היה מחוסר הכרה ואירוע אחר בו החולה לקה בליבו. הפרמדיק הרכוב על האופנוע העניק למטופלים טיפול תרופתי מציל חיים והעביר אותם לפינוי על ידי ניידת טיפול נמרץ.