צילום: אבישג שאר-ישוב אדם דובז'ינסקי, יו"ר תנועת משוררים לימין ישראל, פנה לראש העיר יונה יהב ודרש ממנו לשנות את שמה של שכונת דניה, לשכונת הוד הכרמל. הסיבה היא קריאתם לחרם של בנקים בדנמרק לפני כשבועיים, של חברות ישראליות, ביניהן חברת דניה סיבוס ובנק הפועלים.

וכך כתב: "כבוד ראש העיר, שלום רב. בפניך בקשה לפעול בעניין שמה של שכונת דניה, לאור מדיניות ממשלת דניה להחרמת ישראל ולאור החרמת בנק הפועלים וחברות ישראליות על ידי הבנקים הגדולים בדנמרק. כידוע, שכונת דניה לא נקראה כך במקור. הרחוב הראשון נקרא בזמנו על שם חברת הבניה - דניה סיבוס, והשם דבק בשכונה כולה.

"הואיל והשם דניה נתפס כמתייחס למדינת דנמרק, קיבלו גם הרחובות הבאים שמות של מדינות. כיום, באתר עיריית חיפה נקראות השכונה ונגזרותיה (המרכז הקהילתי, הספרייה שבו וכו') בעבר ובהווה, לעיתים בשם דניה בלבד, ולעיתים "הוד הכרמל – דניה" או "דניה – הוד הכרמל". למרבה האירוניה ההיסטורית, אותה חברת דניה סיבוס מוחרמת מאז שנת 2010 על ידי דנסקה בנק, הבנק הגדול בדנמרק.

"דנסקה בנק הודיע לאחרונה על החלטתו להחרים גם את בנק הפועלים, בשל פעילותו הכלכלית בשטחים; הבנק הדני השני בגודלו – נורדאה בנק דנמרק - הודיע על הצטרפותו לחרם. לדברי דנסקה בנק, מעורב בנק הפועלים בפעולות העומדות בסתירה למשפט הבינלאומי ההומניטארי. דנסקה בנק מחרים גם חברות ישראליות נוספות, ובהן כאמור דניה סיבוס".

במכתב מצוין עוד כי הצעד הנוכחי של הבנקים הגדולים בדנמרק להחרמת בנק הפועלים בשל פעילותו בשטחים, הוא תוצאת מדיניות מתמשכת של ממשלת דנמרק להחרמת ההתנחלויות באופן ישיר ועקיף כאחד. לפני מספר חודשים, הודיע שר החוץ הדני על סימון מוצרים שמקורם מעבר לקו הירוק ומיוצאים לדנמרק.

כזכור, נפגעה דנמרק עצמה מחרם מוסלמי, בעקבות קריקטורה על הנביא מוחמד אשר פורסמה בעיתון דני באמצע העשור הקודם. "גם לצביעות הדנית הידועה צריך שיהא גבול", נכתב בפנייה ליהב, "הדנים לא מחרימים חברות סוריות, איראניות וצפון קוריאניות חרף פשעים חמורים מצידן - חלקם עולים כדי פשעים נגד האנושות ממש. בתגובה להחרמת בנק הפועלים, ובעיקר בתגובה למדיניות ההחרמה הכללית מצד הממשלה הדנית,

"אנו מבקשים ממך להפעיל את סמכותך לפי פקודת העיריות ולפעול לשינוי שם השכונה. אין סיבה להמשיך ולקרוא לשכונה כה מכובדת ומרכזית בחיפה על שמה של מדינה, אשר מפגינה עוינות מתמשכת, רומסת כל אמת מידה מוסרית, ומוכנה להקריב את מדינת ישראל ואזרחיה לשם שיפור היחסים עם העולם המוסלמי. זאת ועוד אחרת: האם הגיוני להמשיך ולקרוא לשכונה על שם מדינה, המחרימה את החברה אשר בנתה את השכונה?! ... יש מקום לתיקון היסטורי בדמות הודעה רשמית של עיריית חיפה, כי השכונה לא נקראת על שם המדינה".