צילום: shutterstock נכדה שסבתה ערכה צוואה שתועדה בצילום וידיאו זכתה במסגרת הסכם פשרה ב-80 אחוז מהעיזבון. להסכם הפשרה נתן השופט בנציון ברגר מבית משפט לענייני משפחה תוקף של פסק דין.

המנוחה, ניצולת שואה בשנות ה-80 לחייה, נפטרה, ולאחר מותה ביקשה נכדתה לאשר את צוואתה שבה הורישה לה הסבתא את כל רכושה. אלא שדודתה, בתה של המנוחה, הגישה התנגדות מפורטת לבית המשפט נגד הצוואה שנישלה אותה. בהתנגדותה פירטה בתה של המנוחה את שלל מחלותיה של אמה ובכלל זה מחלת אלצהיימר מתקדמת מגובה בתיעוד רפואי רב.

עקב מחלת האלצהיימר שממנה סבלה המנוחה, כבר בעת עריכת הצוואה התנהל דיון בנושא הכרזתה כחסויה ומינוי אפוטרופוס עליה, ואכן מספר ימים
לאחר עריכתה מונה לה אפוטרופוס.

למזלה של הנכדה, סבתה לא ערכה צוואה רגילה אלא צוואה מתועדת בווידיאו לפי עצת עורך דינה טל אבריאל. עו"ד אבריאל טען בבית המשפט כי כאשר רואים בצילום את הבעות פניה, את כעסה כלפי בתה, את אהבתה העצומה לנכדתה ואת תיאוריה המשתפכים כלפיה, ניתן להבין כי כוונתה אכן הייתה להוריש את רכושה לנכדתה ולא לבתה.

בסופו של דבר, לאחר שהצדדים צפו בצילום הווידיאו ניאותה הבת להסתפק ב-20 אחוז מרכוש אמה, בעוד הנכדה קיבלה כאמור 80 אחוז מהעיזבון.