צילום: shutterstock בזמן שבשכונות על הכרמל הורים רוכשים לילדיהם תחפושות לפורים ב-100 ואפילו ב-200 ש"ח, לנזקקים רבים בעיר אין כסף למותרות מעין אלו. הורים רבים מצאו עצמם חסרי אונים מול מחירי התחפושות ההולכים ומתייקרים משנה לשנה. לכן השנה ננקטה יוזמה יוצאת דופן מצד אנשי עסקים חרדים בעיר שמטרתה לאפשר לכל נזקק לרכוש במחיר סמלי בלבד תחפושת לילדיו לחג פורים.

כבר בימים אלו נערך בבית התעשייה ברחוב הרצל 92 בהדר יריד ענק של תחפושות שבמסגרתו מוצעות לנזקקים תחפושות רבות במחיר אפסי. אחד מארגני היריד הרב חיים וילינגר, פעיל חברתי במגזר החרדי, מסביר: "הצלחנו להשיג תחפושות במחיר 30 ש"ח. פניתי לכל יצרן ולכל יבואן, רכשנו תחפושות בהיקף עצום כדי להשיג הנחה, ביקשתי מיצרנים עודפים, הנחות, סבסוד וכל עזרה אפשרית.

"השגנו כמות עצומה של תחפושות במבחר עצום, ואותו אנו מוכרים לנזקקים במחיר עלות בלבד. הרעיון הוא למכור במחיר סמלי ולא לחלק חינם, כך גם הנזקקים שומרים על כבודם וחשים שהם רכשו את התחפושת וגם הפרויקט מממן את עצמו. יש לציין לחיוב את מספרם הרב של אנשי העסקים בחיפה שתרמו, עזרו והשתתפו בארגון יריד יוצא דופן שרק מלראות אותו מתחמם הלב".