צילום: shutterstock הפקולטה למשפטים באוניברסיטת חיפה תקיים לראשונה ביום שני, 24 במרס, טקס חנוכת פרס שנתי על-שם עו"ד יוסף פתאל, אביו של דוד פתאל מרשת המלונות פתאל, לחוקר מצטיין בתחום המשפט. השנה נבחר פרופ' ברק מדינה מהאוניברסיטה העברית לקבל את הפרס בסך 30 אלף שקל. באותו המעמד יחולקו 20 מלגות לסטודנטים מצטיינים למשפטים בסך כולל של 120 אלף שקל.

בוועדת הפרס שבחרה בזוכים ישבו דיקן הפקולטה למשפטים, פרופ' גד ברזילי, פרופ' אמנון רייכמן מהאוניברסיטה, שופט בית משפט העליון בדימוס יצחק זמיר, פרופ' איל בנבנישתי מאוניברסיטת תל-אביב ופרופ' יפה זילברשץ מאוניברסיטת בר-אילן. לדברי פרופ' ברזילי, הפרס מוענק על בסיס הערכת מצוינות אקדמית שבאה לידי ביטוי בפעילות האקדמית של פרופ' מדינה ובכלל זה התרומה והחידוש במחקריו לקידום השיח, הידע והמשפט בישראל.

פרופ' ברזילי: "הוועדה מצאה כי תרומתו של פרופ' מדינה לחקר תחומי המשפט הציבורי השונים ולהבנתם הינה רבה ומעמיקה. מאמריו וספריו של
פרופ' מדינה מכסים קשת רחבה של סוגיות מרכזיות במשפט הציבורי. פרופ' מדינה השכיל לשלב תובנות בתחומי התיאוריה המשפטית וכן בתחום המשפט והכלכלה בבואו להתמודד עם ניתוח האתגרים הניצבים בפני המשפט הציבורי בישראל ובמקומות אחרים".

הוועדה ציינה במיוחד את תרומתו של פרופ' מדינה לביסוס יסודות המשפט הציבורי בספרים שכתב, ומצאה פה-אחד כי שמונת ספריו ויותר מ-60 מאמריו שהתפרסמו בכתבי עת מובילים מציבים את פרופ' מדינה כחוקר מצטיין בתחום המשפט, ועל-כך הוא ראוי לפרס.