צילום: shutterstock צעיר כבן 20 טבע בים מול חוף הקשתות ונמשה מהמים כשהוא ללא הכרה. צוות ניידת טיפול נמרץ של מד"א כרמל בליווי ג'יפ הצלה של מד"א הוזעק למקום וביצע בו פעולות החייאה ממושכות שבסופן נקבע מותו.

הפרמדיק המפקח ומ"מ סגן מנהל המרחב, סמ"ג ארז גלר, הגיע למקום עם הג'יפ הייעודי לחילוץ ולטיפול: "בזכות רכב החילוץ של מד"א הצלחנו להעביר את הנפגע לסביבת טיפול נוחה, אך לצערי למרות כל פעולות ההחייאה המתקדמות שביצענו, לא חל שיפור במצבו ונאלצנו לקבוע את מותו במקום".

בשנים האחרונות אירעו מקרי טביעה רבים בחופי הרחצה הבלתי מוכרזים וחלקם גבו קורבנות בנפש. במד"א מזהירים את הציבור מפני הסכנות האורבות בחופי הרחצה וממליצים לציבור המתרחצים לנקוט משנה זהירות ולהישמע להנחיות. במד"א מעריכים כי בצד הגברת המוּדעוּת בקרב ההורים בפרט וציבור המתרחצים בכלל לחשיבות השהייה בחופי רחצה מוסדרים שבהם ישנם שירותי הצלה, צריכים ההורים ללמוד ולתרגל עזרה ראשונה בסיסית לטיפול בילדיהם במקרה של טביעה.

מד"א: "יש להוציא את הטובע מהמים ובמקביל להזעיק את כוחות מד"א. יש להישמע להנחיות הפרמדיקים במוקד החירום של מד"א שיעבירו הדרכה טלפונית כיצד להמשיך לטפל בטובע עד להגעת צוותי מד"א למקום. אם הטובע אינו נושם ובית חזה אינו עולה ויורד, יש להשכיבו על הגב הרחק מקו המים ולהתחיל מיד בביצוע עיסויי חזה. מומלץ שהטובע יתפנה לבית חולים גם אם הוא מרגיש טוב יותר להמשך מעקב ובדיקות. מדי שנה מעורבים אנשים רבים באירועי טביעה או מצוקה בים. חוויית הבילוי במים נעימה אך לעתים היא עלולה להפוך לטראומטית. לכן אין לשחות בחוף לא מוכרז ללא נוכחות מציל ואין להיכנס לים סוער".