צילום: רמי שלוש בטקס הרמת הכוסית לרגל ראש השנה שערכה לשכת עורכי הדין במחוז, בהשתתפות פרקליט המדינה, עו"ד שי ניצן, שופטים רבים ועשרות עורכי דין, נשיא בית המשפט המחוזי, השופט יוסף אלרון, הביע את התנגדותו למשוב השופטים. הנשיא אלרון אמר כי הוא, בדומה לעמיתיו השופטים, "מתנגד לו בכל תוקף. אין בו כל צורך ולא תצמח ממנו כל תועלת. נהפוך הוא! עריכת המשוב רק תעכיר את האווירה הטובה ואת שיתוף הפעולה הקיימים כיום".

בטקס, אשר סימל גם את סיומה של שנת המשפט החולפת, התייחס השופט אלרון גם להצהרתו לפני כשנה, לכשנבחר לתפקיד נשיא בית המשפט המחוזי, לפיה התחייב לשרת את הציבור: "לפני כשנה הצהרתי בפניכם כי אני רואה את עצמי כמשרת ציבור. המטרה העומדת לנגד עיני היא שיפור השרות לציבור הבא בשערי היכל המשפט. אמרתי שדלתי תהיה פתוחה בפניכם בכל עת. אכן כך היה ואני מבטיחכם שכך יהיה גם בעתיד. אני ממשיך להיות משרת ציבור. אני קשוב לכל הצעה ולכל רעיון לשיפור ולטיוב השרות שניתן על ידי בית המשפט שלנו".

השופט אלרון העלה על נס את מערכת היחסים המתקיימת בין בית המשפט המחוזי לבין הגופים המוסדיים המשיקים לעבודת בית המשפט ולדבריו "יש שיתוף פעולה הדוק ופורה עם פרקליטי המחוז הפלילי והאזרחי, הסנגורית הציבורית המחוזית, והכונס הרשמי, וכן הועד המחוזי של לשכת עורכי הדין".

הנשיא אלרון התייחס בדבריו בין היתר גם לשינויים פרסונאליים בשל פרישת שופטים וותיקים, ומינוי שבעה שופטים חדשים ושני רשמים לבית המשפט המחוזי, כמו גם להיבט הארגוני-מינהלתי אשר כלל, בין היתר, את פתיחת מדור שירות לקוחות לקהל ושינויים נוספים שנועדו להקל על עורכי הדין ועל הציבור בכללו, וציין כי יעילותו של בית המשפט המחוזי היא מעל הממוצע הכלל ארצי על פי הדוחות הסטטיסטיים האחרונים, לרבות צמצום ניכר שחל בתיקים הישנים של מצבת תיקי בית המשפט.

הנשיא אלרון: "על רקע כל אלה, אנו נמשיך לפעול כדי להביא לכך שהשירות המשפטי הניתן על ידינו יהיה ברמה השיפוטית הגבוהה ביותר האפשרית, וכי השירות יינתן ביעילות ובמהירות, מבלי לפגוע בזכותו של כל אחד ואחת לקבל את יומו בבית המשפט". בסיום דבריו הנשיא אלרון התייחס לחשיבותו של תפקיד פרקליט המדינה, אשר נכח באירוע ואמר: "זהו תפקיד קשה, הנושא עימו אחריות רבה. פרקליט המדינה הוא אחד משני בעלי התפקידים החשובים ביותר במערכת אכיפת החוק.

"לנושא משרה זו, השפעה ישירה ורחבה על שלטון החוק במדינה, ועל האמון שרוחש הציבור לרשויות אכיפת החוק. אני מאחל לך, עו"ד ניצן, הצלחה רבה בתפקידך! הצלחתך היא הצלחת כולנו! ", וכן ברך את מקבלי אות יקירי המחוז, עורכי הדין אלי שילה, רפיק ג'אברין, אלבר נחאס ועפר אטיאס.