צילום: רמי שלוש פרשת הרצח המצולם הגיעה לסיומה: לפני שלושה שבועות הורשע בבית המשפט המחוזי בחיפה עדנאן זהאדה, הנאשם ברצח אם לשניים שברחה מחשש לחייה, אולם אותרה ונרצחה כפי הנראה תמורת בצע כסף.

השבוע נגזר דינו של הרוצח. נשיא בית המשפט המחוזי יוסף אלרון והשופטים משה גלעד וד"ר מנחם רניאל גזרו על הרוצח מאסר עולם בגין עבירת הרצח, וכן שנתיים מאסר שירוצו בחופף בגין עבירת נשק שליוותה את המעשה. כמו כן הופעל נגד הנאשם מאסר על תנאי בן שבעה חודשים שהיה תלוי נגדו, ואשר ירוצה במצטבר לעונש מאסר העולם.

השופטים אף חייבו את הנאשם לפצות כל אחת משתי בנותיה של הנרצחת בסכום של 75 אלף ₪ וכן לפצות את אביה של הנרצחת בסכום של 50 אלף שקל. עם מתן גזר הדין תמה הלכה למעשה פרשה כואבת ומצמררת כאחד.

כעולה מהכרעת הדין, המתפרשת על פני 98 עמודים ואשר נכתבה על ידי נשיא בית המשפט המחוזי, השופט יוסף אלרון, נאסרין נוסרתי, אישה מוכה שגורלה לא שפר עליה, נרצחה לפני כשנתיים. שינוי שמה לאמירה חדד, מעבר מגורים מרמלה לכפר יסיף וניסיונותיה להימלט מחשש לחיה לא הואילו. למרות שהרצח צולם ותועד היה קושי רב לפענח את זהות הרוצח.

שני נאשמים אחרים בפרשה הודו במסגרת עסקת טיעון, אולם הנאשם ברצח עצמו, עדנאן זהאדה, כפר באשמה. נשיא בית המשפט המחוזי, השופט יוסף אלרון, שניתח את מכלול הראיות בתיק קבע כי הוכח מעל לכל ספק סביר, כי הנאשם הוא זה שרצח את הנרצחת, ככל הנראה בתמורה לתשלום שקיבל על כך. השופטים משה גלעד ומנחם רניאל הצטרפו לחוות דעתו והרשיעו את הנאשם פה-אחד.

בגזר הדין שניתן ביום שלישי השבוע על ידי הרכב השופטים בראשות השופט אלרון, מתוארת "דמות טראגית של אישה שנישאה, וילדה שני ילדים בסוברה כי פתחה צוהר לחיים שמחים ומאושרים. תחת זאת, למעשה "פתחה" תיק ברשויות הרווחה, תיק ממנו ניתן ללמוד על חיים בצילו של חשש ופחד מבן זוגה, שבאו לידי ביטוי בהתבטאותה לחשש לחייה משחרורו מהכלא בגין ריצוי עונש מאסר על הכאתה". כן ניתן ללמוד על קיומו של סכסוך בין בעלה ומשפחתו לבין המנוחה, ועל אלימות פיזית ומילולית כלפי המנוחה בטרם רציחתה.

בגזר הדין צוטטו בין היתר חלקים מעדותו של אבי המנוחה, עלי מוסראתי, אשר סיפר כי "הרצח הותיר במשפחתו נזקים קשים ובלתי הפיכים, כאשר מאז המעשה, הוא ובני משפחתו סובלים ממצב נפשי קשה, הוא עצמו אינו מסוגל להירדם בלילות, סובל מסיוטים וחלה הרעה במצבו הבריאותי, וביקש לפסוק לטובתו פיצויים במסגרת ההליך הפלילי".

עוד צוין, כי תלוי ועומד נגד הנאשם בתיק פלילי אחר עונש מאסר מותנה של שבעה חודשים לבל יעבור עבירת אלימות, לרבות איומים. באת כוח המאשימה בטיעוניה לעונש ציינה כי מדובר באחד ממקרי הרצח "המחרידים שבוצעו לאור יום בלב כפר יאסיף" כהגדרתה, בעוד הנאשם טען לחפותו והכחיש כל מעורבות באירוע. השבוע, כאמור, נגזר דינו של הרוצח אשר גם חויב לפצות את משפחת הנרצחת.