צילום: גיל נחושתן בשבוע שעבר נפטר ראש עיריית חיפה לשעבר גיורא פישר ונטמן בבית העלמין תל-רגב. רבים ממכריו וחבריו ליוו אותו בדרכו האחרונה. פישר, בן 77 במותו, כיהן בשנת 2003 כראש העיר למשך תקופה קצרה, אחרי שעמרם מצנע התפטר כדי לעמוד בראש מפלגת העבודה ולפני הבחירות המוניציפליות שבהן נבחר יונה יהב.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

מעבר לפעילותו הציבורית בחיפה היה פישר מזוהה יותר מכול כאיש קריית-חיים והוא פעל לאורך רוב חייו הציבוריים למען תושביה. פישר כיהן שנים ארוכות כיו"ר ועד קריית-חיים, שפרט לניהול נושא צריכת המים עסק בפעילות רווחה למען תושבי הקריה. "פישר היה קריית-חיים והיה מזוהה עם ועד קריית-חיים, שלו הקדיש שנים רבות מחייו", אומרים מכריו, "עם הכספים שנאספו בוועד היה פישר מחזיר לקהילה. כך למשל רכש מזגנים לבתי הספר, תרם לנזקקים וסייע הרבה פעמים בפעילות שהייתה צריכה לבוא מהעירייה ולא באה".

לפני כחודש נפל פישר בביתו ושבר את אגן הירכיים. לאחר אשפוז במוסדות שיקום הוא נפטר והותיר אחריו אישה, בת ושלושה נכדים. פישר נטמן לא
רחוק מקברו של בנו, אייל, שנפטר שבע שנים קודם לכן. יום הלווייתו היה גם יום הולדתו של הבן. "אייל היה יד ימינו של גיורא", סיפרו חבריו הקרובים, "אייל היה זה שנתן לגיורא כוח לאורך כל השנים וזה שסייע לו לרוץ, להתמודד ולהיבחר פעם אחר פעם לוועד קריית-חיים. כשאייל נפטר, החלה שקיעתו של גיורא".

אייל פישר נקלע לפני כעשור לשימוש בסמים ולהימורים והדבר הביא למותו. "מותו של אייל הרג את גיורא באיטיות", אמרו החברים, "העובדה שגיורא נטמן לא רחוק מבנו, שבע שנים פחות חודש בדיוק לאחר פטירתו, וביום הולדתו של אייל, רק מעצימה את הטרגדיה. גיורא היה אדם טוב וצנוע, כאלה שכבר ממעטים לראות כיום".