צילום: shutterstock כמו בכל שנה, גם השנה מוצאים עצמם אלפי נזקקים בחיפה ללא ציוד מתאים לחורף, מביגוד והנעלה ועד לציוד לבית כמו תנורים ושמיכות. במחסני עמותת לב ח"ש ברחוב יל"ג בהדר נרשם מחסור חמור בציוד חורפי. בעמותה אוספים ציוד שנתרם מהציבור ומוכרים אותו לנזקקים במחיר סמלי ביותר, והשנה מדווחים בעמותה כי קיים מחסור משמעותי בציוד לחורף.

כל הסיפורים גם בסלולרי: הורידו את האפליקציה החדשה של mynet

פעיל העמותה, עו"ד הרב יהושע ראוכברגר: "יש לנו חוסר בכל דבר: מטריות, מגפיים, ביגוד חם, מעילים, צעיפים, תנורים, שמיכות. השנה יש יותר עניים בעיר מבכל שנה קודמת והעניים גם נעשו יותר ויותר עניים. יוקר המחיה פה מטורף ויש לנו גם הרבה משפחות שבהן שני ההורים עובדים, ובכל זאת הן מתחת לקו העוני. השנה קיבלנו יותר פניות מבעבר ולצערי הרב, אני לא מצליח לספק לכל הפונים את מבוקשם. אני קורא לכל תושבי חיפה להוציא מהבוידעם את העודפים ולתרום לנו כל מה שיכול לעזור לנזקקים להפוך את החורף לחם יותר".

גם קופת חיפה, ארגון צדקה דתי שפועל בהדר, עושה מאמצים להשיג לנזקקים ציוד לחורף במחירים מסובסדים. בקופה פועלים להשיג ציוד חורף
מסובסד, בעיקר ביגוד, ולמכור אותו לנזקקים במחיר מוזל במיוחד, ומאמינים שצריך להשתמש בצרכנות נכונה כדי לאפשר לנזקקים להשיג בגדי חורף תוך שמירה על כבודם.

בקופה מהסבירו כי כשמאפשרים לנזקקים לרכוש ביגוד לחורף במחיר זול מאוד מאפשרים להם להרגיש שהם רכשו את הציוד בזכות ולא בחסד. לדברי אחד הפעילים, הרב חיים ויליגר, הקופה הצליחה לרכוש ממפעלים רבים עודפי ייצור ולבצע רכישות גדולות, ובדרך זו להשיג במחירים מסובסדים מאוד ציוד רב שנמכר לנזקקים במחירים סמליים. עם זאת, ולמרות המאמצים הרבים של לב ח"ש, קופת חיפה וגופים אחרים, עדיין ישנם בחיפה נזקקים רבים שטרם השיגו את מלוא הציוד שלו הם זקוקים לקראת החורף.